210423 dzien ziemi

Czy ja mogę coś zrobić dla Ziemi? Czy mój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? TAK, TAK i jeszcze raz TAK. Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, byłoby to odczuwalne na całej Ziemi np. rezygnacja z torebek foliowych. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii, wiele akcji towarzyszących Dniu Ziemi odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole. Na lekcjach wychowawczych podjęto tematykę związaną z ochroną środowiska.

Szkolny Klub Wolontariatu wraz ze Szkolnym Klubem Szkół Unicef spotkali się online, aby uczynić tę małą, a zarazem wielką rzecz dla środowiska. Zgodnie z ideą Zero Waste, co dokładnie oznacza „zero odpadów”, „zero marnowania” uczniowie klasy 4c oraz Wolontariusze przekształcili stary, nieużywany już T-shirt w ekologiczną torbę na zakupy. Możemy być dumni z naszych uczniów, którym dobro planety Ziemi leży na sercu.

210423 dzien ziemi2