Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2021/22 – II semestr

  Nazwa Konkursu/organizator    RangaMiejsce jakie zajął uczeń/zajęli uczniowie / opiekun konkursu  
Konkurs „Projekt Złotego Biletu”
I.Bartelt-Adamczyk
szkolnyI miejsce Mikołaj Sypek VI a Wyróżnienie: Bartosz Hibner VIII c
Konkurs „Zamiast słuchać bajek”
A.Nocoń
szkolnyWyróżnienia: Antonina Kołczyk, Natalia Caban Ia
„Najbardziej kolorowe-wiosenne drzwi sali”
I.Bartelt-Adamczyk
szkolnyI miejsce klasa Va i VI a  
Szkolny Konkurs Ortograficzny
E. Bogdał I. Knysak K. Głębiewska M. Walocha
szkolnyI miejsce Nikola Słabosz VII a
II miejsce Maria Pacud VIII c i Joanna Sznober VIII c
III miejsce Weronika Nenart VIIIc
Konkurs Kaligraficzny „…byle nie pazurem”
E. Bogdał I. Knysak K. Głębiewska M. Walocha
szkolnyI miejsce Julia Żyła V b
II miejsce Maja Turek V a
III miejsce Piotr Wójcik V b Aleksander Cichoński VI a
Konkurs plastyczny „Suknia Pani Wiosny” Wychowawcy świetlicy  szkolnyI miejsce Gabriela Kozieł I a
II miejsce Mia Łuszczyńska IV b
III miejsce Grażyna Zimny I a
Wyróżnienia: Wiktoria Kula I a, Gabriela Kopulińska II b, Natasza Kowolik II b, Mira Zimny III c
Konkurs Plastyczno-Techniczny „Podstawki pod jajka na Wielkanoc”
Wychowawcy świetlicy  
szkolnyI miejsce Mia Łuszczyńska IV b
II miejsce Urszula Kosela I b, Oliwia Lech I b
III miejsce Ante Łuszczyński I a Wyróżnienia: Aleksander Stachowiak I b, Emilia Sroka I b, Nikola Nowodzińska I b
Konkurs Poprawnej Polszczyzny
E. Bogdał I. Knysak K. Głębiewska M. Walocha
szkolnyI miejsce Aleksander Cichoński VI a, Maja Turek V a, Julia Górawska V a, Leon Dućka V a II miejsce Pascal Zamusiak V a III miejsce Emilia Meinert IV a i Tymoteusz Kwiatkowski IV a
Szkolny Konkurs Matematyczno-Fizyczny  
J. Bromek E. Woźniak
szkolnyI miejsce Jan Bethier VII c i Adam Dawid VII a
II miejsce Fabian Batorek VII d i Joanna Sznober VIII c
III miejsce Tymoteusz Wach VII a i Klaudia Gołębska VIII c
Konkurs Biologiczno-Chemiczny „Zdrowym być” E. Stacherczak A. KulaszkolnyI miejsce Stella Drewniak VIII a
II miejsce Nadia Drewniak VIII a
III miejsce Łucja Sułkowska VIII a
Konkurs Angielsko-Plastyczny „Co w trawie piszczy?- łąkowe stwory”
Wychowawcy świetlicy
szkolnyI miejsce Lilianna Kwiatkowska I b
II miejsce Klara Dudek I b
III miejsce Martyna Skowron Ia  
Konkurs na plakat „Sport to zdrowie” I.GórawskaszkolnyI miejsce klasa VII c
II miejsce klasa IV b
III miejsce klasa VIIb
Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu”
J. Bromek A. Kaleta E. Szajbel
szkolnyI miejsce Igor Rędzioch IV a
II miejsce Marcel Jabłoński V b
III miejsce Maja Turek V a
Konkurs „Otwórz się na zawód”- cukiernik” Zespół Szkół Gastronomicznych w Cz-wie i CIZ w Cz-wiemiędzyszkolnyI miejsce Patrycja Józefowska i Oliwia Rolak VIIIb,
Wyróżnienie indywidualne: Patrycja Józefowska  VIIIb
Opiekun: Edyta Stacherczak  
Powiatowy Konkurs Matematyczny TRAUGENS II LO im. Romualda Traugutta w Cz-wie pod patronatem Starosty CzęstochowskiegopowiatowyII miejsce Klaudia Gołębska VIIIc
Opiekun: Joanna Bromek  
II Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Infografika liczbowa – Powietrze się liczy” (dla kl. 7-8)
SP 29 w Cz-wie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka
wojewódzkiI miejsce Kamil Sarkowicz  VIId
III miejsce Aleksander Mól  VIIIb Wiktor Szajbel  VIIIc, Klaudia Gołębska  VIIIc
Wyróżnienia: Oliwia Rolak  VIIIc, Wiktor Wypych VIId, Milena Łukasiak  VIIIa
Opiekun: Joanna Bromek  
10 edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka jest wszędzie” ( dla kl. 4 -8 ) RODN „WOM” w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją „Matematyka dla wszystkich” na najciekawszą pracę projektową (kategoria Beta)wojewódzkiIII miejsce Wiktoria Długosz  VIId
Opiekun: Joanna Bromek  
XIX Regionalny Konkurs Językoznawczy
„Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie”
I LO im. C.K.Norwida pod patronatem śląskiego Kuratora Oświaty
regionalnyLaureat Oliwier Turek  VIIIa
Opiekun: Katarzyna Głębiewska  
II Wojewódzki Konkurs Literacko-Artystyczny „Do zaczytania jeden krok”
SP nr 29 w Cz-wie
wojewódzkiI miejsce: Piotr Wójcik  Vb
Opiekun: Katarzyna Głębiewska
II Wojewódzki Konkurs Kaligraficzny „I Ty możesz zostać mistrzem pióra”
SP 24 w Cz-wie
wojewódzkiI miejsce Piotr Wójcik  Vb
Opiekun: Katarzyna Głębiewska  
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z języka polskiego Kuratorium Oświaty w KatowicachwojewódzkiTytuł Finalisty: Aleksander Mól  VIIIb Nadia Drewniak  VIIIa
Opiekun: Katarzyna Głębiewska
Międzynarodowy Festiwal Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” pod hasłem: „Krzyże i kapliczki bliskie naszym sercom”.
Stowarzyszenie Sancta Maria ZSP nr 6 w Cz-wie.
międzynarodowyI miejsce Mia Łuszczyńska IVb
Opiekun: s. Beata Gradzik  
Międzyszkolny konkurs plastyczny „Maryja oczami dziecka”
SP nr 33 w Cz-wie.
międzyszkolnyIII miejsce Gabriela Kozieł  Ia
Opiekun: s.Beata Gradzik, Ewa Krajewska  
I Powiatowy Multimedialny Konkurs Dykcyjny
SP 15 w Cz-wie
powiatowyI miejsce Hanna Karoń  I b Opiekun: Monika Itczak  
Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Logopedyczny pt. „Wiersze Brzechwy w Terapii Logopedycznej”
SP nr7 w Cz-wie
międzyszkolnyIII miejsce Martyna Sznober  IIIc
Opiekun: Anna Krygier  
Wojewódzki Konkurs Informatyczny „Chipset” – edycja XI
TZN Częstochowa  
wojewódzkiI miejsce Kamil Grabara i Michał Flak VIIIa
III miejsce Szymon Chłąd i Bartłomiej Szudzik  VIa
Opiekun: Jakub Kościelny  
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zasłużeni parlamentarzyści i politycy XX -lecia międzywojennego 1919 – 1939”
Biuro Poselskie Zdzisława Wolskiego Częstochowa
powiatowyWyróżnienie Aleksander Cichoński  VIa
Opiekun: Małgorzata Blachnicka – Kajdzik  
Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno – Plastyczny „Rower Romka”
SP nr 36 im. w Cz-wie
międzyszkolnyI miejsce Joanna Stasińska IIIb Wyróżnienie: Dariusz Konieczny  IIIb
Opiekun: Anna Kołaczyk
Konkurs Plastyczny „Sport to zdrowie”
Zespół Szkół Specjalnych Nr 28 w Cz-wie
 Wyróżnienie: Alicja Jędrzejewska IIIb
Opiekun: Anna Kołaczyk
V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ozdoby Wielkanocne” technika przestrzenna klasy IV-VIII
SP 53 w Cz-wie
powiatowyII miejsce Adam Dawid  VIIa Opiekun: Alina Witczak  
V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ozdoby Wielkanocne” pisanki i kraszanki
SP 53 w Cz-wie
powiatowyII miejsce Kalina Kasprzycka Va Opiekun: Alina Witczak  
I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Laurka dla mamy”
SP 27
międzyszkolnyI miejsce  Wiktoria Długosz  VIId
III miejsce  Filip Miodek  VIIb
Opiekun: Alina Witczak
VI edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego „Smart Cookie” pod patronatem Starosty Częstochowskiego pana Krzysztofa Smeli oraz wydawnictwa Macmillan V LO im. Adama Mickiewicza w Cz-wiepowiatowyIII miejsce  Antoni Kozłowski VIIIc
Opiekun: Izabela Bartelt-Adamczyk  
Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów zdolnych Nadia Drewniak kl. VIIIa i Aleksander Mól kl. VIIIb  
XIX językoznawczy IX LO. im. R. TrauguttamiędzyszkolnyII miejsce Bartosz Hibner VIIIc Wyróżnienie: Lena Budkowska VIIa i Oliwier Turek VIIIa
Opiekun: Ewa Bogdał
Powiatowy konkurs kulinarny „Zdrowie na talerzu”
PSSE w Cz-wie
powiatowyWyróżnienie: Alicja Erdman i Patrycja Swodczyk Vb

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/22 – II semestr

IV miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Dziewcząt w Igrzyskach Dzieci
VII miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Chłopców w Igrzyskach Dzieci

ZESPOŁOWO :

III miejsce w Igrzyskach Dzieci Powiatu Grodzkiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt
IV miejsce w Igrzyskach Dzieci Powiatu Grodzkiego w Piłce Siatkowej Plażowej
VIII miejsce w Igrzyskach Dzieci Powiatu Grodzkiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców 
VIII miejsce w Igrzyskach Dzieci Powiatu Grodzkiego w Czwórboju Lekkoatletycznym
IV miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Chłopców w Igrzyskach Młodzieży
V miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży
IV miejsce w Ćwierćfinale Wojewódzkim Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt
II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Łyżwiarstwie Szybkim Chłopców
II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Piłce Siatkowej Plażowej Chłopców
II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Powiatu Grodzkiego w Piłce Siatkowej Plażowej Dziewcząt
II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt
III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Pływaniu
III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Sztafecie 8×50 Pływackiej Chłopców
IV miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego Lekkoatletyka Chłopców
IV miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego Lekkoatletyka Dziewcząt
IV miejsce w Sztafecie 4×100 m. Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego Lekkoatletyka Dziewcząt
V miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt
V miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Tenisie Stołowym Chłopców 
VI miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Pływaniu Dziewcząt
VII miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Badmintonie Dziewcząt
X miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Piłce Siatkowej Chłopców

INDYWIDUALNIE :

I miejsce Antonina Rozpondek w LA w skoku w dal
I miejsce Michał Flak w LA w biegu na 1000 m.
I miejsce Aleksander Ogrodnik w LA w biegu na 100 m.
II miejsce Aleksander Ogrodnik w Pływaniu 50 m stylem dowolnym
II miejsce Ewa Lutak w Pływaniu 50 m stylem dowolnym
II miejsce Wiktor Szajbel w LA w pchnięciu kulą
III miejsce Antoni Kozłowski w Pływaniu 100 m stylem dowolnym
III miejsce Jakub Królak w Pływaniu 50 m stylem motylkowym
III miejsce Wiktor Szajbel w Pływaniu 100 m stylem klasycznym
IV miejsce Kaja Erdman w LA w biegu na 300 m.
IV miejsce Stanisław Rogowski w LA w biegu na 1000 m.
V miejsce Anna Mielczarek w LA w pchnięciu kulą
V miejsce Olga Iskra w LA w biegu na 600 m.

Inne turnieje i imprezy sportowe:

– VI miejsce w I Turniej Tenisa Stołowego Dzieci i Młodzieży im. Agnieszki Pilawskiej-Błaut, który odbył się 18 marca 2022 r. w obiektach Akademickiego Centrum Sportowego.

– I miejsce Kaja Erdman w klasyfikacji indywidualnej w Kategorii E (dziewczęta 2008 – 2007)

– III miejsce Sonia Borczyk i IV miejsce Agata Pacud w klasyfikacji dziewcząt do lat 15 w Pierwszym Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Blachowni

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2021/22 – I semestr

Nazwa Konkursu/organizator  RangaMiejsce jakie zajął uczeń/zajęli uczniowie / opiekun konkursu  
Międzyklasowy konkurs „Serce na wagę”
– Szkolny Klub Wolontariatu – E. Bogdał, A. Kula
międzyklasowyI miejsce klasa II a
Konkurs międzyklasowy „Uśmiechnij się w maseczce” – Samorząd Uczniowski – I. Bartelt-AdamczykszkolnyI miejsce klasa VII c i klasa VII d  
Konkurs „Anioł w wyobraźni dziecka”
– A. Kołaczyk, s. B. Gradzik, A. Baros
szkolnyI miejsce Kuścik  Barbara III c i Gabriela Kosela III c
II miejsce Marianna Organa II a i Patrycja Skirucha III a
III miejsce Liliana Kwiatkowska I b i Anna Kuścik I b
Wyróżnienia: Natalia Cierpiał I a i Tomasz Młynarczyk II a
Konkurs plastyczno-językowy „Kartka Bożonarodzeniowa”
– A.Glenc, A. Baros
szkolnyI miejsce Natalia Hornik II b
II miejsce Amelia Jączyk II a
III miejsce Blanka Kusiakiewicz IIIa
Wyróżnienia: Gabriela Kopulińska II b, Antoni Lamik II a, Antoni Izydorczyk I a, Natalia Cierpiał Ia, Liliana Kwiatkowska I b, Wojciech Stępień I b
VIII Powiatowy Konkurs Literacki „Świat wykreowany”
SP41 w Częstochowie pod patronatem
Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty
w Częstochowie oraz Dziekana Wydziału
Humanistycznego Uniwersytetu im. Jana
Długosza w Częstochowie
powiatowyI miejsce Maria Pacud VIII c
II miejsce Antonina Bogdał VII d
opiekun p. Ewa Bogdał, p. Iwona Knysak  
Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej
SP30 w Zabrzu
wojewódzkiTytuł Laureata: Joanna Parzonka – absolwentka, Antonina Bogdał VII d
Opiekun p. Ewa Bogdał, p. Magdalena Walocha
„Niech się nie schowa w obiektywie Częstochowa”
SP 40 w Częstochowie
powiatowyMarcelina Mazurek VIII c – Nagroda specjalna Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie
Opiekun p. Ewa Bogdał
Międzynarodowy Konkurs
Plastyczno-Fotograficzny Astronomia Art.
Planetarium Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych UJD,
Polskie Towarzystwo Miłośników
Astronomii Oddział im. Ks. Bonawentury
Metlera w Częstochowie, SP1 w Częstochowie
międzynarodowyKategoria prace płaskie I-III:
I miejsce Antoni Izydorczyk I a
Kategoria prace płaskie IV-VI:
II miejsce Laura Kula IV b
Kategoria prace płaskie VII-VIII:
II miejsce Stella Drewniak VIII a
Fotografia IV-VI:
I miejsce Natalia Dobosz V b
Fotografia VII-VIII:
VI miejsce Julia Rostkowska VIII c
Opiekun p. Elżbieta Woźniak
X Edycja Międzyszkolnego Konkursu
Plastycznego „Choinka pełna cudów”
SP48 w Częstochowie
międzyszkolnyIII miejsce Marcel Pilarski III b
Wyróżnienie: Dariusz Konieczny III b
Opiekun p. Anna Kołaczyk
Wyróżnienie: Zofia Sznober III c
Opiekun p. Anna Krygier
VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
„Choinka- pachnący, wigilijny gość”
SP17 w Częstochowie
międzyszkolnyI miejsce Gabriela Kozieł I a
Opiekun p. Ewa Krajewska
III miejsce Barbara Kuścik III c
Opiekun p. Anna Krygier
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Mój bajkowy miś” SP41 w CzęstochowiemiędzyszkolnyI miejsce Zofia Sznober III c
Wyróżnienie: Gabriela Kosela III c
Opiekun p. Anna Krygier
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
„Jesień w parku” SP53 w Częstochowie
międzyszkolnyII miejsce Zofia Sznober III c
Opiekun p. Anna Krygier  
Powiatowy konkurs plastyczno-historyczny
„Plakat- atrakcje historyczno-kulturalne Częstochowy i regionu częstochowskiego”
SP27 w Częstochowie
powiatowyIII miejsce Aleksander Cichoński VI a
Wyróżnienie Piotr Wójcik V b
Opiekun p. Małgorzata Blachnicka-Kajdzik  

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2021/22 – I semestr

I miejsce Miejskie Igrzyska Dzieci Powiatu Grodzkiego – Badminton Dziewcząt:

Natalia Dobosz Vb
Alicja Erdman Vb
Zofia Soboniak Vb

II miejsce Miejskie Igrzyska Dzieci Powiatu Grodzkiego – Badminton Chłopców:

Marcel Jabłoński Vb
Leon Dućka Va
Miłosz Świerczewski Va

VIII miejsce Miejskie Igrzyska Dzieci Powiatu Grodzkiego – Tenis Stołowy Dziewcząt:

Alicja Erdman Vb
Patrycja Swodczyk Vb

IV miejsce Miejskie Igrzyska Dzieci Powiatu Grodzkiego – Tenis Stołowy Chłopców:

Marcel Jabłoński Vb
Marcel Kasprzycki VIIb
Fabian Batorek VIId
Nikodem Piaszczyk VIIc 

III miejsce Miejskie Igrzyska Dzieci Powiatu Grodzkiego – Szachy Chłopców i Dziewcząt:

Mikołaj Sypek VIa
Mateusz Nawrocki VIa
Jan Karolczyk VIIa
Zofia Karolczyk VIIa

IV miejsce Miejskie Igrzyska Dzieci Powiatu Grodzkiego – Pływanie Dziewcząt:

Alicja Erdman Vb
Martyna Jachowicz Vb
Laura Kula IVb
Emilia Meinert IVa
Kaja Oczkowicz Vc
Sadło Lilianna IVb 
Zuzanna Serwatka IVb
Otylia Banaszkiewicz VIIb

I miejsce Ćwierćfinał Wojewódzki Igrzyska Dzieci – Badminton Dziewcząt :

Natalia Dobosz Vb
Alicja Erdman Vb
Zofia Soboniak Vb

II miejsce Ćwierćfinał Wojewódzki Igrzyska Dzieci – Badminton Chłopców :

Marcel Jabłoński Vb
Emil Majcherczyk Vb
Leon Dućka Va

II miejsce Ćwierćfinał Wojewódzki Igrzyska Dzieci – Szachy Chłopców i Dziewcząt :

Mateusz Nawrocki VIa
Mikołaj Sypek VIa
Jan Karolczyk VIIa
Zofia Karolczyk VIIa

V miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt:

Kaja Erdman VIIb
Blanka Godala VIIIa
Olga Iskra VIIIb
Pola Nowak VIIb
Gabriela Parzonka VIIIc
Eliza Xerxa VIIIb
Nadia Drewniak VIIIa

VI miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Powiatu Grodzkiego – Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców:

Daniel Erdman VIIb
Filip Miodek VIIb
Michał Flak VIIIa
Markiian Mohylnyj VIIIa
Aleksander Ogrodnik VIIIa
Tomasz Solecki VIIIa
Oliwier Turek VIIIa

VI miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Powiatu Grodzkiego – Badminton Dziewcząt:

Kaja Erdman VIIb
Antonina Rozpondek VIIb
Olga Iskra VIIIb

IV miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Powiatu Grodzkiego – Badminton Chłopców:

Filip Miodek VIIb
Daniel Erdman VIIb
Kacper Cieślar VIIb

III miejsce Miejskie Igrzyska Młodzieży Powiatu Grodzkiego – Szachy Chłopców i Dziewcząt:

Daniel Erdman VIIb
Maciej Karolak VIIa
Patryk Kazibudzki VIIIb
Agata Pacud VIIa

II miejsce Powiatu Grodzkiego Łyżwiarstwo Szybkie Chłopców:

Antoni Juretko VIIIa
Michał Flak VIIIa
Kamil Grabara VIIIa
Tomasz Solecki VIIIa

III miejsce Ćwierćfinał Wojewódzki Igrzyska Młodzieży – Szachy Chłopców i Dziewcząt:

Daniel Erdman VIIb
Maciej Karolak VIIa
Patryk Kazibudzki VIIIb
Agata Pacud VIIa

II miejsce Miejskie Igrzyska Dzieci Powiatu Grodzkiego w Pływaniu 50m stylem dowolnym:

Zuzanna Serwatka IVb

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2020/21 – II semestr

Nazwa Konkursu / organizator RangaMiejsce jakie zajął uczeń/zajęli uczniowie /
opiekun konkursu
Konkurs „List do pisarza”szkolnyI miejsce Liwia Nowak III b II miejsce Zuzanna Baryła III b III miejsce Mia Łuszczyńska III b Opiekun: A. Nocoń, A. Klecha Suchanek
Konkurs CzytelniczyszkolnyI miejsce Igor Rędzioch III a II miejsce Zuzanna Etryk III a III miejsce Zuzanna Zapart III a Wyróżnienie: Dominik Kolan III a Opiekun: A. Nocoń, A. Klecha Suchanek
Świetlicowy konkurs Walentynowy na „Najładniejszą kartkę walentynkową”szkolnyI miejsce Zofia Sznober II c II miejsce Mira Zimny II c III miejsce Gabriela Kosela II c Opiekun: M. Itczak L. Rozlach E. Chłąd
Szkolno-świetlicowy konkurs z okazji Dnia Kotaszkolny Klasy I:  I miejsce Nadia Jaszczykiewicz I a  II miejsce Julia Trentkiewicz I b  III miejsce Natalia Hornik I b  Wyróżnienie: Fabian Jaszczykiewicz I a  Klasy II i III:  I miejsce Liliana Sadło III b  II miejsce Zuzanna Baryła III b  III miejsce Maria Karoń III b  Wyróżnienie: Natasza Ulman II b  Opiekun: M. Itczak L. Rozlach E. Chłąd
Konkurs poprawnościowy „Pisownia nazw geograficznych”szkolnyI miejsce Lena Pożarlik VIII b II miejsce Jakub Dróżdż VIII b III miejsce Julia Brenneke VIII b Opiekun: E. Bogdał M. Kempa K. Głębiewska
Konkurs plastyczny „Symbole wielkanocne”szkolnyI miejsce Marianna Organa I a i Jakub Żurawiecki I a II miejsce Gabriela Kopulińska I a i Adrianna Bednarek Ia III miejsce Zuzanna Klimek I a i Bartosz Klama I a Wyróżnienia: Patryk Jabłoński I a i Dawid Dzieło I a I miejsce Natalia Hornik I b II miejsce Natasza Kowolik I b i Julia Trentkiewicz I b III miejsce Zofia Solus I b Wyróżnienie: Maciej Szudzik I b Opiekun: s. B. Gradzik, A. Baros
VI Edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego
pt. „Pisanki – Malowanki” ZSP nr 10 w Cz-wie.
międzyszkolnyI miejsce w kategorii klas pierwszych Natalia Hornik Ib wyróżnienie: Mateusz Fabryczny Ib Opiekun: B. Jędryszczak Charuba
Międzyszkolny Konkurs plastyczny „Kim chcę zostać gdy dorosnę”międzyszkolnyIII miejsce Natalia Hornik Ib III miejsce Julia Trentkiewicz Ib wyróżnienie Marcel MakulecI b Opiekun: B. Jędryszczak Charuba
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moja Miniatura Wielkanocna”ogólnopolskiI miejsce w kategorii IV – VI Piotr Wójcik IVb II miejsce w kategorii VI – VII Anna Wójcik VIIIb Opiekun: A.Witczak
VIII Dyktando Niepodległościowe Konkurs Wojewódzki
Zespół Szkół im. Edyty Stein w Lublińcu
wojewódzkiI miejsce – laureat Lena Pożarlik VIIIb I miejsce – laureat Natalia Nawrocka VIIIc Opiekun:  E. Bogdał, A. Włoczek
XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje spotkanie z folklorem” Zespół Edukacyjno-Artystyczny Przygoda w Rybniku, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” w Rybniku.ogólnopolskiwyróżnienie: Tymoteusz Wach VIa Opiekun: J. Podsiedlik
Szkolny konkurs „Kolorowe Pisanki”szkolnyI miejsce Barbara Kuścik II c i Mira Zimny II c II miejsce Oliwier Krzak II c i Zuzanna Zawieja II c III miejsce Zofia Sznober II c i Martyna Sznober II c Wyróżnienie: Roksana Kufera II c Opiekun: s. Beata Gradzik, A. Baros
Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” pod hasłem: „Maryjne Kapliczki w Polskim Krajobrazie”ogólnopolski I miejsce w kat. I – III Konkurs Plastyczny – Kacper Gurtowski Ia  II miejsce w kat. I – III Konkurs Muzyczny – Patrycja Skirucha IIa  III miejsce w kat. IV – VIII Konkurs Plastyczny – Anna Wójcik VIII b Opiekun: s. B. Gradzik
Międzyszkolny Konkurs kreatywny „Suknia Pani Zimy”międzyszkolnyWyróżnienie:  Mia Łuszczyńska IIIb Opiekun:  Ewa Krajewska
Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Wiosenne kwiaty”międzyszkolnyIII miejsce Dariusz Konieczny IIb wyróżnienie Laura Kula IIIb Opiekun:A. Kołaczyk, E. Krajewska
Konkurs „Brzechwałki w III a”szkolnyKategoria praca plastyczna: I miejsce Zuzanna Etryk III a II miejsce Bruno Wojtysek III a III miejsce Lena Szlempo III a Wyróżnienie: Maja Szlempo III a Kategoria recytacja: I miejsce Zuzanna Etryk III a, Filip Krzypkowski III a, Zuzanna Zapart III a  II miejsce Amelia Hibner III a, Dominik Kolan III a, Igor Rędzioch III a III miejsce Tomasz Adler III a, Emilia Meinert III a, Wiktor Nems III a, Marcel Noga III a, Nikodem Polanowski- Pacak III a, Milena Starzewska III a, Bruno Wojtysek III a Opiekun: B. Marks A. Nocoń A. Klecha-Suchanek
Konkurs językowo-plastyczny „Poszukiwanie liczb, figur geometrycznych, geografii i historii we frazeologizmach”szkolnyI miejsce Natalia Dobosz IV b i Piotr Wójcik IV b II miejsce Antonina Bogdał VI d Wyróżnienia: Lena Bugaj IV b i Wiktoria Winiarek VIIa Opiekun: M. Kempa R. Gajda B. Chmielarz
Konkurs plastyczny „Gdzie się odnalazł kapelusz pani Wrony?”szkolnyI miejsce Natasza Kowolik I b II miejsce Iga Szczygiol  I b III miejsce Bruno Nowak I b Wyróżnienia: Julia Trentkiewicz I b, Filip Sawicz I b, Dorian Fyrla I b Opiekun: A. Nocoń A. Klecha-Suchanek
Konkurs „Okładka książki z moim ulubionym pupilem”szkolnyI miejsce Zofia Sznober I c II miejsce Martyna Sznober II c III miejsce Roksana Kufera II c Wyróżnienie: Oliwier Krzak II c Opiekun: A. Nocoń A. Klecha-Suchanek
Klasowy konkurs wiedzy „Polska – Moja Ojczyzna”klasowyI miejsce Jan Załęcki V a II miejsce Alicja Flis V a III miejsce Gabriela Gołębiewska i Nadia Massalska V a IV miejsce Jakub Grabowski V a Opiekun: A. Niemiec
Powiatowy Konkurs Literacki „Wiosna, ach to Ty!”powiatowyWyróżnienie: Dominika Żyła VIIIb  Opiekun: E. Bogdał
Konkurs „Kartka świąteczna w języku angielskim”szkolnyI miejsce Julia Trentkiewicz I b II miejsce Igor Kasprzak II b III miejsce Barbara Kuścik III c Wyróżnienia: Zuzanna Baryła III b
i Dariusz Konieczny IIb Opiekun: Anna Baros
Konkurs „Dzień Ziemi”szkolnyI miejsce Kaja Oczkowicz IV c II miejsce Konrad Bańbura II c III miejsce Liliana Sadło III b Opiekun: M. Itczak L. Rozlach E. Chłąd
Konkurs z okazji Dnia MatkiszkolnyI miejsce Zofia Wróblewska II c II miejsce Zuzanna Zawieja II c Opiekun: M. Itczak L. Rozlach E. Chłąd
Konkurs fotograficzny „Mój stół wielkanocny”
Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
powiatowyIII miejsce: Agata Swodczyk VIIIb Opiekun: A. Witczak
I Międzyszkolny Konkurs „Matematyka na wesoło – rebus matematyczny”(dla kl. 4-6)międzyszkolnyII miejsce Marek Krzywda VId Opiekun: J. Bromek
Międzyszkolny Konkurs plastycznym „Baśniowy maj”
SP nr 29 w Cz-wie
międzyszkolnywyróżnienie Julia Trentkiewicz Ib Opiekun:  B. Jędryszczak -Charuba
IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów Przedszkoli
i Szkół Podstawowych klas I-VIII „Zabawka ekologiczna”
powiatowyIII miejsce Gabriela Kosela IIc Opiekun: A. Krygier
Międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów kl. I-III Szkół Podstawowych „Ziemia – moja EKO-planeta” SP 29 w Cz-wiemiędzyszkolnyIII miejsce Gabriela Kosela IIc Opiekun: A. Krygier
Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Infografika liczbowa – Woda się liczy” (dla kl. 7-8) SP 29 w Cz-wiewojewódzkiI miejsce Aleksander Mól VIIb II miejsce Anna Wójcik VIIIb  Opiekun: Jakub Kościelny, Ewa Szajbel
Klasowy konkurs „Najpiękniejszy zeszyt”klasowyI miejsce Julia Trentkiewicz I b, Filip Sawicz I b, Zofia Solus I b Wyróżnienie: Natasza Kowolik I b i Kacper Parzonka I b Opiekun: B. Jędryszczak- Charuba
Klasowy konkurs „Mistrz kaligrafii”klasowyI miejsce Filip Sawicz I b, Zofia Solus I b, Julia Trentkiewicz I b Wyróżnienia: Filip Pigoń I b i Antoni Gabryel I b Opiekun: B. Jędryszczak Charuba
Konkurs graficzno-dydaktyczny „Sketchnoting,
czyli (nie)zwyczajne notatki”
szkolnyI miejsce Amelia Prokop VII b i Nikola Chwastek VI d II miejsce Agata Pacud VI a i Nadia Drewniak VII a III miejsce Marta Kot VIII c Wyróżnienia: Wiktoria Długosz VI d, Marek Krzywda VId, Zofia Sułkowska VI a, Antonina Egeman VI c, Maria Petecka VIIIc Opiekun:B. Kukla
V Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Matematyczna
podróż po skarb” (dla kl. 6) SP 36 w Cz-wie
międzyszkolnyIII miejsce: Wiktor Wypych VId i Tymoteusz Wach VIa (zespół 2-os.) Opiekun: J. Bromek, A. Kaleta
Konkurs „Matematyka z historią w tle”szkolnyI miejsce Tymoteusz Wach VI a II miejsce Wiktor Wypych VI d I II miejsce Bartosz Gajda VI d, Pola Nowak VI b, Daniel Erdman VI b, Michał Gulbinowicz VI b Opiekun: J. Bromek E. Szajbel A. Kaleta
10 edycja Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka jest wszędzie” (dla kl. 4 -8 )
RODN „WOM” w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją „Matematyka dla wszystkich”
wojewódzkiwyróżnienie Wiktoria Długosz VId Opiekun: J.Bromek
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You can sing!” międzyszkolny III miejsce: Szymon Dudek IIa,Emilia Załęcka IIa wyróżnienie : Zuzanna Baryła IIIb Opiekun: A. Baros
I Ogólnopolski Konkurs Piosenek Współczesnych związanych z wolnością „Muzyka łagodzi, muzyka radzi, muzyka nigdy Cię nie zdradzi” SP 29 w Cz-wieogólnopolskiII miejsce Eliza Xerxa VIIb  Opiekun: A. Witczak
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki Kuratorium Oświaty w KatowicachwojewódzkiPiotr Krzywda kl. VIIIa – finalista konkursu  Opiekun: A. Kaleta
Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów zdolnych Piotr Krzywda kl. VIIIa
Wojewódzki Konkurs Literacko-Artystyczny „Do zaczytania jeden krok” SP nr 29 w Cz-wiewojewódzkiI miejsce Anna Wójcik kl. VIIIb Opiekun: E. Bogdał
Powiatowy Konkurs Głośnego Czytania SP 14 im. SienkiewiczapowiatowyII miejsce Lena Dziemidok kl. VIc Opiekun: E. Bogdał
XVIII Regionalnym Konkurs Językoznawczy „Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie” I L.O im. C.K.NorwidaregionalnyIII m-ce – laureat Alex Chmielarz VIIIa Opiekun: K.Głębiewska