Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – rok szkolny 2021/22

Nadia Massalska 6a

Rok szkolny 2021/22

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny i w ramach Dnia Samorządności uczniowie przejęli władzę nad szkołą… A tak poważnie … Samorząd Uczniowski zaplanował na ten dzień szereg atrakcji. Po pierwsze był to Dzień SuperHiperKolorowy, można było się ubrać, przebrać i pomalować jak najbardziej kolorowo. Zawitała do nas również akcja “no backpack day”, czyli dzień bez plecaka. Wyobraźnia ucznia nie zna granic, nawet sanki się znalazły, może dlatego, że trzeba było pożegnać zimę. Nie obeszło się bez KONKURSU na najbardziej kolorowe-wiosenne drzwi sali, ponieważ poziom był bardzo wysoki i komisja konkursowa nadal obraduje, wyniki zostaną podane wkrótce. I na koniec władza w rękach uczniów, czyli prowadzenie lekcji z ich perspektywy, punktu widzenie i inwencji.
Brawo Samorządziaki!!! Chcemy więcej 🙂

Solidarni z Ukrainą

1 marca 2022r. Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję “Solidarni z Ukrainą” okazując wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.W tym dniu uczniowie naszej szkoły ubrali się w niebiesko-żółte kolory, symbolizujące barwy ukraińskiej flagi oraz zaprezentowali inne elementy takie jak: niebiesko-żółta wstążka, kotylion lub przypinka.Drzwi sal lekcyjnych zamieniły się w tablice, na których uczniowie umieszczali kolejne symbole solidarności.  Samorząd Uczniowski wsparł również Szkolny Wolontariat w prowadzeniu zbiórki darów dla Ukrainy.
SP29 Murem za Ukrainą!!!

Konkurs na projekt Złotego Biletu

W styczniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepszy projekt Złotego Biletu. Każda klasa mogła zgłosić tylko jeden projekt, a najlepszy z nich stawał się oficjalnie funkcjonującym Złotym Biletem.Autorem zwycięskiego projektu okazał się Mikołaj Sypek z klasy 6a, ale komisja konkursowa zdecydowała się również wyróżnić pracę Bartosza Hibnera z klasy 8c. Obie klasy w nagrodę otrzymały Złoty Bilet, który jak wiecie upoważnia do przełożenia dowolnej kartkówki. Gratulujemy!!!

Konkurs “Uśmiechnij się w maseczce”

Noszenie maseczek nie musi być nudne i żeby to udowodnić Samorząd Uczniowski zorganizował międzyklasowy konkurs na najbardziej uśmiechniętą maseczkę. 18 listopada wszyscy uczniowie założyli przygotowane przez siebie maseczki, a dla najbardziej zaangażowanego oddziału komisja konkursowa przygotowała nagrodę w postaci “Złotego Biletu”, który uprawnia do przełożenia dowolnej kartkówki oraz pudełko maseczek do użytku wewnątrzklasowego.
Zaangażowanie uczniów było ogromne i choć niełatwo było wyłonić zwycięzców, najpiękniej uśmiechały się klasy 7c i 7d.

W tym trudnym, pandemicznym czasie nośmy maseczki, żeby się na wzajem chronić, ale nie zapominajmy też o życzliwości i uśmiechu na co dzień.

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej zwanym potocznie “Dniem Nauczyciela” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, Nauczycielom, Pedagogom oraz innym pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, obdarowując ręcznie robionymi kartkami, które pod kierunkiem i z nieocenioną pomocą Pani Barbary Marks wykonali uczniowie naszej szkoły.

Wybory na Przewodniczącego Szkoły

W wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wystartowało 2 kandydatów, Ania Mielczarek z klasy 8c i Kamil Grabara z klasy 8a. Po morderczej, ale uczciwej kampanii wyborczej nastała cisza wyborcza.

1 października zwolennicy obu kandydatów mogli oddać głos na osobę, która przedstawiła ciekawszy program wyborczy, dała się lepiej zauważyć i przekonała potencjalnych wyborców, że to właśnie ona najlepiej zadba o ich interesy.

Uprawnionych do głosowania było 396 uczniów naszej szkoły.
Oddano 357 głosów (w tym 8 nieważnych). W głosowaniu wzięło udział 90% społeczności uczniowskiej.
Ania uzyskała 227 ważnych głosów, co stanowi 65% (zwycięstwo w 13 okręgach wyborczych)
Kamil uzyskał 122 ważne głosy, co stanowi 35% (zwycięstwo w 7 okręgach wyborczych)
Oboje kandydaci zajmując najwyższe stanowiska w Zarządzie SU będą wspólnie działać na rzecz naszej szkoły.
Pierwsza decyzja na nowym stanowisku – wybór pozostałych członków Zarządu.