Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – rok szkolny 2021/22

Kamil Sarkowicz 7d
Nadia Massalska 6a

Rok szkolny 2021/22

Konkurs “Uśmiechnij się w maseczce”

Noszenie maseczek nie musi być nudne i żeby to udowodnić Samorząd Uczniowski zorganizował międzyklasowy konkurs na najbardziej uśmiechniętą maseczkę.18 listopada wszyscy uczniowie założyli przygotowane przez siebie maseczki, a dla najbardziej zaangażowanego oddziału komisja konkursowa przygotowała nagrodę w postaci “Złotego Biletu”, który uprawnia do przełożenia dowolnej kartkówki oraz pudełko maseczek do użytku wewnątrzklasowego.
Zaangażowanie uczniów było ogromne i choć niełatwo było wyłonić zwycięzców, najpiękniej uśmiechały się klasy 7c i 7d.

W tym trudnym, pandemicznym czasie nośmy maseczki, żeby się na wzajem chronić, ale nie zapominajmy też o życzliwości i uśmiechu na co dzień.

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej zwanym potocznie “Dniem Nauczyciela” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, Nauczycielom, Pedagogom oraz innym pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, obdarowując ręcznie robionymi kartkami, które pod kierunkiem i z nieocenioną pomocą Pani Barbary Marks wykonali uczniowie naszej szkoły.

Wybory na Przewodniczącego Szkoły

W wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wystartowało 2 kandydatów, Ania Mielczarek z klasy 8c i Kamil Grabara z klasy 8a. Po morderczej, ale uczciwej kampanii wyborczej nastała cisza wyborcza.

1 października zwolennicy obu kandydatów mogli oddać głos na osobę, która przedstawiła ciekawszy program wyborczy, dała się lepiej zauważyć i przekonała potencjalnych wyborców, że to właśnie ona najlepiej zadba o ich interesy.

Uprawnionych do głosowania było 396 uczniów naszej szkoły.
Oddano 357 głosów (w tym 8 nieważnych). W głosowaniu wzięło udział 90% społeczności uczniowskiej.
Ania uzyskała 227 ważnych głosów, co stanowi 65% (zwycięstwo w 13 okręgach wyborczych)
Kamil uzyskał 122 ważne głosy, co stanowi 35% (zwycięstwo w 7 okręgach wyborczych)
Oboje kandydaci zajmując najwyższe stanowiska w Zarządzie SU będą wspólnie działać na rzecz naszej szkoły.
Pierwsza decyzja na nowym stanowisku – wybór pozostałych członków Zarządu.