Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – rok szkolny 2022/23

Opiekunowie: Małgorzata Blachnicka-Kajdzik i Jakub Kościelny
PrzewodniczącaZofia Karolczyk klasa 8a
WiceprzewodniczącyKaja Erdman

Członkowie Zarządu:
Wiktoria Długosz klasa 8d
Nadia Masalska klasa 7a
Paulina Kożuch klasa 6c

 

 


Rok szkolny 2022/23

Dyskoteka andrzejkowa

29 listopada odbyła się w Naszej Szkole dyskoteka zorganizowana przy udziale Samorządu Uczniowskiego i zaangażowanych nauczycieli. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17:00 i trwała do godziny 19:00, chociaż wszyscy chcieli bawić się dłużej.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: p. Bożena Kukla, p. Jakub Kościelny, p. E. Woźniak, p. M. Blachnicka – Kajdzik, p. K. Swodczyk, p. K. Opic, p. K Turniak.

Uczniowie klasy VIIIa Daniel Tomalski i Marcin Łatacz zadbali o doskonałą oprawę muzyczną, która spowodowała, że wszyscy dobrze się bawili.

W czasie dyskoteki działały również stoiska z wróżbami andrzejowymi, obsługiwanymi przez następujących uczniów: Nadię Ulman, Kaję Erdman, Alę Erdman, Wiktorie Długosz, Lidię Gulbinowicz, Tosię Rozpondek, Martynę Jachowicz, Zuzię Kmieć, Zosię Zakrzewską oraz Kalinę Kasprzycką.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili i do domu wracali z uśmiechem na twarzy.

Konkurs na dekorację jesienną klasy

W listopadzie Samorząd Uczniowski wraz z p. Bożeną Kuklą zorganizował konkurs na najładniejszą jesienną dekorację klasy.

17 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Nagrodą dla klas I-III był słodki upominek, natomiast klasy starsze walczyły o “Złoty bilet”. Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Kukla, p. M. Blachnicka-Kajdzik, p. Renata Gajda, p. Jakub Kościelny, Wiktoria Długosz oraz Kasia Noga przyznały następujące miejsca:

Klasy I-III
1 miejsce – klasa 2a, 2b, 3b
2 miejsce – klasa 1c

Klasy IV-VIII
1 miejsce – klasa 5b i 6b
2 miejsce – klasa 4c

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w konkursie.

Złożenie kwiatów i zniczy na Cmentarzu św. Rocha

W Dzień Zaduszny przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udali się na Cmentarz św. Rocha, najstarszą częstochowską nekropolię. Celem wyjścia było złożenie kwiatów i zniczy na grobach poległych żołnierzy i osób zasłużonych. Uczniowie zapalili również znicze na grobach opuszczonych. Udali się również na grób Haliny Poświatowskiej wybitnej częstochowskiej poetki, gdzie chwilą zadumy i modlitwy uczcili jej pamięć.

Czas Zaduszek, to czas, aby wspominać tych, którzy od nas odeszli, czas modlitwy i zadumy. Odpowiedni moment na oddanie hołdu poległym żołnierzom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

Konkurs na najlepiej przebraną klasę w wybrany kolor jesieni

28 października Samorząd uczniowski zorganizował międzyklasowy konkurs na najlepiej przebraną klasę w wylosowany wcześniej kolor jesieni. Nagrodą jest złoty bilet, który uprawnia do przełożenia dowolnej kartkówki. Natomiast w klasach I-III nagrodą jest słodki upominek dla wygranej klasy. Trudno było wyłonić tylko jedną klasę dlatego przyznano trzy miejsca. Spośród klas biorących udział w komisja konkursowa dokonała następującego wyboru:

I miejsce – 8d
II miejsce – 6a, 5a
III miejsce – 6b

Klasy 2a, 2b oraz 3a otrzymają słodki upominek. Natomiast wygrani z klas IV – VIII Złoty Bilet.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu Edukacji Narodowej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, Nauczycielom, oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, wręczając ręcznie robione kartki, które wykonane zostały przez panią Barbarę Marks i Ksenię Turniak. Delegacja członków Samorządu udała się również do Kuratorium Oświaty i Urzędu Miasta w Częstochowie, gdzie również złożyła życzenia obdarowała ręcznie robionymi kartkami pracowników w.w. Urzędów.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Na początku października w Naszej Szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zebrani przedstawiciele klas IV – VIII głosowali na przewodniczącego i zastępcę SU. Były cztery kandydatury spośród przewodniczących klas ósmych: Zofia Karolczyk – 8a, Kaja Erdman – 8b, Maja Zabochnicka – 8c, oraz Wiktoria Długosz – 8d.

Najwięcej głosów otrzymała Zofia Karolczyk z klasy 8a, na drugim miejscu znalazły się dwie kandydatki: Wiktoria Długosz i Kaja Erdman. Ponowne głosowanie rozstrzygnęło kto zostanie zastępcą. Przewagą jednego głosu wygrała Kaja Erdman.

Nowo wybrany SU dokonał wyboru Członków Zarządu. W jego skład weszły:
Wiktoria Długosz – klasa 8d
Nadia Massalska – klasa 7a
Paulina Kożuch – klasa 6c


Rok szkolny 2021/22

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny i w ramach Dnia Samorządności uczniowie przejęli władzę nad szkołą… A tak poważnie … Samorząd Uczniowski zaplanował na ten dzień szereg atrakcji. Po pierwsze był to Dzień SuperHiperKolorowy, można było się ubrać, przebrać i pomalować jak najbardziej kolorowo. Zawitała do nas również akcja „no backpack day”, czyli dzień bez plecaka. Wyobraźnia ucznia nie zna granic, nawet sanki się znalazły, może dlatego, że trzeba było pożegnać zimę. Nie obeszło się bez KONKURSU na najbardziej kolorowe-wiosenne drzwi sali, ponieważ poziom był bardzo wysoki i komisja konkursowa nadal obraduje, wyniki zostaną podane wkrótce. I na koniec władza w rękach uczniów, czyli prowadzenie lekcji z ich perspektywy, punktu widzenie i inwencji.
Brawo Samorządziaki!!! Chcemy więcej 🙂

Solidarni z Ukrainą

1 marca 2022r. Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję „Solidarni z Ukrainą” okazując wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.W tym dniu uczniowie naszej szkoły ubrali się w niebiesko-żółte kolory, symbolizujące barwy ukraińskiej flagi oraz zaprezentowali inne elementy takie jak: niebiesko-żółta wstążka, kotylion lub przypinka.Drzwi sal lekcyjnych zamieniły się w tablice, na których uczniowie umieszczali kolejne symbole solidarności.  Samorząd Uczniowski wsparł również Szkolny Wolontariat w prowadzeniu zbiórki darów dla Ukrainy.
SP29 Murem za Ukrainą!!!

Konkurs na projekt Złotego Biletu

W styczniu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepszy projekt Złotego Biletu. Każda klasa mogła zgłosić tylko jeden projekt, a najlepszy z nich stawał się oficjalnie funkcjonującym Złotym Biletem.Autorem zwycięskiego projektu okazał się Mikołaj Sypek z klasy 6a, ale komisja konkursowa zdecydowała się również wyróżnić pracę Bartosza Hibnera z klasy 8c. Obie klasy w nagrodę otrzymały Złoty Bilet, który jak wiecie upoważnia do przełożenia dowolnej kartkówki. Gratulujemy!!!

Konkurs „Uśmiechnij się w maseczce”

Noszenie maseczek nie musi być nudne i żeby to udowodnić Samorząd Uczniowski zorganizował międzyklasowy konkurs na najbardziej uśmiechniętą maseczkę. 18 listopada wszyscy uczniowie założyli przygotowane przez siebie maseczki, a dla najbardziej zaangażowanego oddziału komisja konkursowa przygotowała nagrodę w postaci „Złotego Biletu”, który uprawnia do przełożenia dowolnej kartkówki oraz pudełko maseczek do użytku wewnątrzklasowego.
Zaangażowanie uczniów było ogromne i choć niełatwo było wyłonić zwycięzców, najpiękniej uśmiechały się klasy 7c i 7d.

W tym trudnym, pandemicznym czasie nośmy maseczki, żeby się na wzajem chronić, ale nie zapominajmy też o życzliwości i uśmiechu na co dzień.

Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej zwanym potocznie „Dniem Nauczyciela” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, Nauczycielom, Pedagogom oraz innym pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, obdarowując ręcznie robionymi kartkami, które pod kierunkiem i z nieocenioną pomocą Pani Barbary Marks wykonali uczniowie naszej szkoły.

Wybory na Przewodniczącego Szkoły

W wyborach na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wystartowało 2 kandydatów, Ania Mielczarek z klasy 8c i Kamil Grabara z klasy 8a. Po morderczej, ale uczciwej kampanii wyborczej nastała cisza wyborcza.

1 października zwolennicy obu kandydatów mogli oddać głos na osobę, która przedstawiła ciekawszy program wyborczy, dała się lepiej zauważyć i przekonała potencjalnych wyborców, że to właśnie ona najlepiej zadba o ich interesy.

Uprawnionych do głosowania było 396 uczniów naszej szkoły.
Oddano 357 głosów (w tym 8 nieważnych). W głosowaniu wzięło udział 90% społeczności uczniowskiej.
Ania uzyskała 227 ważnych głosów, co stanowi 65% (zwycięstwo w 13 okręgach wyborczych)
Kamil uzyskał 122 ważne głosy, co stanowi 35% (zwycięstwo w 7 okręgach wyborczych)
Oboje kandydaci zajmując najwyższe stanowiska w Zarządzie SU będą wspólnie działać na rzecz naszej szkoły.
Pierwsza decyzja na nowym stanowisku – wybór pozostałych członków Zarządu.