191108 krakow

191108 krakow

29 października klasa VI c w ramach integracji i obcowania z kulturą wysoką udała się na wycieczkę do Krakowa. Nawiązywaniu coraz bliżych relacji służyła przede wszystkim intensywana wymiana dobrami w postaci słodyczy, w które młodzież była rzetelnie zaopatrzona.

Pierwszym punktem naszego programu było odwiedzienie Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie nasi uczniowie zdobywali wiedzę i dzielili się swoimi wiadomościami dotyczącymi rycerstwa. Niestety, nie udało nam się zobaczyć Damy z gronostajem, ale na pocieszenie zostało kilka minut na buszowanie w sklepiku z pamiątkami.

Następnie Pan Przewodnik poprowadził nas uliczkami Krakowa do Teatru Współczesnego. Tajemnica skradzionych drzwi, próba rozwiązania zagadki przez Adasia, ogromna dawka humoru i współuczestniczenie publiczności w speklatku z pewnością zachęciły do sięgnięcia po lekturę, by dokładniej poznać losy „Szatana z siódmej klasy”. Po spektaklu mielismy jeszcze możliwość uczestniczenia w warsztatach teatralnych, które pokazały, że bycie aktorem wcale nie jest łatwe.

Po tej dużej dawce śmiechu i intensywnych ćwiczeniach aktorskich uzupełniliśmy kalorie pysznym obiadem i udaliśmy się na Rynek. Po zapozaniu się z krótką historią tego miejsca, dotyczącą zwłaszcza istnienia wieży ratuszowej bez ratusza, przeszliśmy do Sukiennic, by tradycyjnie zakupić pamiątkę z Krakowa, niekoniecznie z tym miastem związaną.

Opiekunami uczniów były panie: Magdalena Kempa, Ewa Bogdał.

[widgetkit id=474]