170602 sport

16 maja na stadionie lekkoatletycznym CKS BUDOWLANI odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce chłopców.
W zawodach wzięło udział dwanaście szkół, a rywalizacja przebiegała w czterech konkurencjach:

• skok w dal z rozbiegu,
  • bieg na dystansie 60 m.,
  • bieg na dystansie 1000 m.,
  • rzut piłeczką palantową.

Naszą szkołę, pod opieką pani Doroty Szlubowskiej, reprezentowało sześciu zawodników: Nowodworski Piotr, Xerxa Tony, Głębocki Kamil, Sadkowski Maciej, Ułamek Dawid, Drewniak Jakub, Pacak Marcel – zawodnik rezerwowy.
Ostatecznie po dzielnej walce zajęliśmy VI miejsce, ulegając jedynie szkołom, które wiodą prym w zawodach LA. Najlepszym lekkoatletą naszej szkoły okazał się Dawid Ułamek – uczeń klasy VIb. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych lekkoatletycznych osiągnięć.