210611 aktywni blekitni

210611 aktywni blekitni

Dobiegł końca realizowany przez naszą szkołę udział w projekcie dotyczącym wszelkich spraw związanych z wodą „Aktywni Błękitni”. Zbliżamy się powoli do podsumowania akcji. Ostatnie tygodnie były szczególnie pracowite. W połowie maja uczestnicy brali udział w prelekcji online: „Woda jako żywioł. Jak można chronić się przed powodzią”. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: co to jest powódź, jakie mamy rodzaje i skutki powodzi oraz jak powstaje burza i jak bezpiecznie zachować się podczas burzy.

Na początku czerwca „Aktywnych Błękitnych” odwiedził policjant z wydziału prewencji Komendy Miejskiej. Głównym tematem spotkania było: „Bezpieczeństwo podczas przebywania nad wodą”.

Pan policjant przypomniał m.in. podstawowe zasady:

  • pływaj tylko w miejscach dozwolonych i strzeżonych,
  • jeśli źle poczujesz się natychmiast wyjdź z wody,
  • widząc coś niepokojącego w wodzie wzywaj dorosłych,
  • na łódce, kajaku, motorówce zawsze używaj kamizelki ratunkowej,
  • nie skacz „na główkę”.

To była bardzo pouczająca lekcja. Czasami tematyka spotkania wymykała się poza ustalone ramy i uczniowie mogli również uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania np. jak wygląda na co dzień praca policjanta, jak zostać policjantem oraz co zrobić, gdy jestem sam w domu, a puka ktoś obcy. Liczymy, że uzyskana wiedza znajdzie zastosowanie w praktyce, dzięki czemu uczniowie będą bezpiecznie spędzali czas nad wodą.

[widgetkit id=537]