210325 woda spektakl

210325 woda spektakl

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym dniu uczniowie klas IIc, Va i VIIa w ramach programu edukacyjnego Aktywni Błękitni uczestniczyli w zorganizowanym przez Wody Polskie spektaklu pt. „SPRAWA WODY – Kto ją nam kradnie?”

Organizatorzy zadbali o świetną zabawę, przedstawiając kryminalny wątek w humorystycznej oprawie.

Aktywni Błękitni – komisarz „Bystry” i sierżant „Ogrodowicz” stanęli na tropie siejącego cementowe przerażenie Gangu Betoniarzy. Szef Gangu, Tomasz Twardy – pseudonim „Cement”- poszukiwany za betonowanie wszystkiego, co da się zabetonować oraz jego pomocnik Waldemar Sypki „Piasek” kilka razy zostali przyłapani na zasypywaniu oczek wodnych. Chcieli ograniczyć wodę w przestrzeni miejskiej do minimum, jednak dzięki Aktywnym Błękitnym zostali skutecznie powstrzymani.

Dziękujemy organizatorom za WYJĄTKOWĄ LEKCJĘ O WODZIE.

Teraz już wiemy, jak powstrzymać „betonozę” oraz co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu i zadbać o nią w najbliższym otoczeniu.

 

[widgetkit id=526]