170328 kaligrafia

170328 kaligrafia

Wielu się zastanawia, czym jest kaligrafia. Dziś to stosunkowo mało znane słowo, zwłaszcza wśród dzieci. Słownikowa definicja mówi o „umiejętności pięknego, poprawnego i starannego pisania” i chyba te trzy cechy najlepiej opisują sztukę kaligrafii. Historia pięknego pisma jest prawie równie długa, jak historia samego słowa pisanego. Sztuka kaligrafii to jednak nie tylko estetyczne i staranne pismo. Nieodłącznym elementem dobrej kaligrafii są ornamenty i zdobienia, które sprawiają, że pismo kaligraficzne jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Te wszystkie umiejętności sprawdzane są w Powiatowym Konkursie Kaligraficznym „I TY możesz zostać Mistrzem Pióra” organizowanym już po raz ósmy przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy i Śląskiego Kuratora Oświaty. Konkurs ten cieszy się coraz większą popularnością, wpłynęło na niego ogółem 732 prace, których autorami są uczniowie szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. W kategorii klas IV – VI wpłynęło 207 prac i dlatego jesteśmy bardzo dumni, iż uczennica naszej szkoły – Ania Wójcik została w nim wyróżniona. Gratulujemy sukcesu. Opiekunem uczennicy była pani Katarzyna Głębiewska.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 marca w sali sesyjnej Urzędu Miasta.

[widgetkit id=177]