W ubiegłym tygodniu w naszej szkole po raz pierwszy zostały zorganizowane warsztaty nocne pod hasłem „Atrakcyjna noc talentów”. W nocnych zajęciach wzięło udział 28 uczniów klas II i III. Zabawa rozpoczęła się 29 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00, a zakończyła 30 kwietnia o godz. 9.00. Była przykładem aktywnego i kulturalnego sposobu spędzenia wolnego czasu i świadectwem integracji społeczności uczniowskiej.

Fundamentem wszelkich działań stał się udział uczniów w warsztatach tematycznych, podczas których zdobywali talenty:

  • kulinarny, savoir vivre,
  • sportowy, „Strażaka”,
  • naukowy,
  • plastyczny.

Po zakończeniu zajęć w świetlicy szkolnej – podczas wspólnej uroczystej kolacji – odbyło się spotkanie z przedstawicielem straży, który utrwalił z uczniami zasady zachowania w sytuacjach zagrażających życiu oraz zasady ewakuacji. Następnie uczniowie przygotowali sobie w sali gimnastycznej miejsca do spania. Dla tych, którzy nie czuli zmęczenia, przygotowano film na tablicy multimedialnej. Następnego dnia uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali śniadanie w formie bufetu szwedzkiego.

O godzinie 9.00 rano drzwi szkoły zostały otwarte i dzieciaki, pełne pozytywnych wrażeń i zdobytych doświadczeń, mogły bezpiecznie wrócić do domów. „Noc w szkole” to przede wszystkim pokazanie, że szkoła to nie tylko budynek, do którego trzeba przyjść z odrobionymi lekcjami, ale także miejsce, które tętni życiem i miło można spędzić tu czas.

Inicjatorkom warsztatów, paniom: Ewie Koniecznej i Bożenie Kukli oraz nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowania: pani Dorocie Szlubowskiej, Ewie Krajewskiej, Agnieszce Gonerze, Elżbiecie Chęcińskiej serdecznie dziękujemy!

W dniach 13/14 maja 2016 roku takie warsztaty będą zorganizowane dla uczniów klas IV – V. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapraszamy.

[widgetkit id=77]