170614 jadwiga

170614 jadwiga

8 czerwca uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawcą - panią Ewą Krajewską wzięli udział w uroczystościach w Krakowie zorganizowanych z okazji 20-lecia kanonizacji naszej patronki, świętej Królowej Jadwigi i dziesiątej rocznicy powstania Rodziny Szkół noszących imię Pani Wawelskiej.

Uroczystość rozpoczął barwny przemarsz wielu Szkół Jadwiżańskich z Rynku Głównego - Drogą Królewską, na Wawel. Tam, w katedrze uczestniczyliśmy we Mszy Świętej celebrowanej przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, następnie złożyliśmy kwiaty przy relikwiach naszej Świętej Patronki. Zwiedziliśmy Katedrę Królewską, podziwialiśmy wspaniałe sarkofagi naszych królów, odwiedziliśmy kaplicę z relikwiami św. Jana Pawła II, modliliśmy się przy ołtarzu Ukrzyżowanego z cudownym krucyfiksem, przed którym pogrążona w modlitwie Jadwiga spędzała długie godziny.

Następnie udaliśmy się na zasłużony posiłek i po krótkiej przerwie wyruszyliśmy zwiedzać Kraków. Oczywiście musieliśmy przybyć do Smoczej Jamy, aby przywitać Smoka Wawelskiego i spędzić choć kilka chwil nad brzegiem Wisły. Po tym odpoczynku ruszyliśmy przez ul. Franciszkańską 3 (spoglądając w słynne okno papieskie) na Rynek Główny. Zobaczyliśmy Kościół Mariacki, pomnik Mickiewicza, Sukiennice a w drodze powrotnej Kościół Karmelitów na Piasku - ze śladem stopy królowej - fundatorki tego kościoła. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

[widgetkit id=207]