170613 bajolandia

170613 bajolandia

8 czerwca członkowie szkolnego koła teatralnego „Bajolandia”, prowadzonego przez panią Katarzynę Głębiewską, wzięli udział w miejskim konkursie na Małe Formy Teatralne pod hasłem „Młodość bez uzależnień”. Te teatralne zmagania zorganizowane zostały przez Urząd Miasta Częstochowy. Główny cel konkursu to propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez ukazanie szkodliwości i zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych.

Nasi szkolni aktorzy fantastycznie zaprezentowali się w spektaklu pod tytułem „Misja specjalna”, zachwycając jury uczniowskim, teatralnym profesjonalizmem. Zarówno ruch sceniczny, stroje czy muzyka, którą rewelacyjnie opracowała pani Monika Itczak, bardzo się spodobały i przyjęliśmy sporo gratulacji, zajmując w swojej kategorii wiekowej pierwsze miejsce.

Uroczyste wręczenie nagród z rąk pana Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, połączone z prezentacją naszej sztuki, odbyło się w poniedziałek 12 czerwca na Promenadzie Czesława Niemena podczas imprezy „Senioralia”. W tym dniu wzięliśmy też udział w krótkiej, integrującej rozgrzewce, w której uczestniczył także zastępca prezydenta, Pan Andrzej Szewiński. Zabawa była przednia!

Panie Katarzyna Głębiewska i Monika Itczak serdecznie dziękują za nieocenioną pomoc pani Elżbiecie Chęcińskiej i pani Sylwii Jurze.

[widgetkit id=206]