181223 jaselka

181223 jaselka

Betlejem, a co tam się zdarzyło?
Okres Bożego Narodzenia to czas pełen radości i ciepła, czas spełnia marzeń i okazywania sobie wzajemnej miłości. I właśnie w tą cudowną atmosferę wprowadziły nas dzieci z klas drugich, przybliżając nam wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, z maleńkiego Betlejem.Wśród śpiewu aniołów do żłóbka przybyli uradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowonarodzonemu Dzieciątku pokłon złożyli nie tylko biblijni Mędrcy ze Wschodu ale również znane postaci z dziecięcych opowieści np.: Pinokio, Calineczka, Kopciuszek…Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Uczniowie świetnie wcielili się w swoje role – spisali się na medal. Podziękowania za przygotowanie uczniów klas II składam na ręce pań wychowawczyń: Bożeny Jędryszczak – Charuby, Sylwii Jury, Ewy Krajewskiej i Barbary Rek. Ogromne brawa dla naszego „Anielskiego” chóru pod batutą p. Moniki Itczak i moc podziękowań dla przedszkolaków i wychowawczyni p. Elżbiety Zielińskiej za wykonanie, podczas przedstawienia, pastorałki „Nie płacz Jezu”. Państwu Małgorzacie i Pawłowi Molisom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu przepięknej dekoracji (Szopki i zwierząt). Również gościom przybyłym na naszą uroczystość p. dyr. przedszkola nr 32 Iwonie Bialik i ks. prałatowi Romanowi Szecówce dziękujemy za bycie z nami i świętowanie.Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują iż warto jest kultywować bożonarodzeniową tradycję. Wdzięczni jesteśmy Bogu za cud Betlejemskiej nocy, za Miłość, która objawiła się światu.Z opłatkiem w ręku życzymy nieustannego zapatrzenia na „Miłości Cud:, by Boże Dziecię dobrocią i pokojem w nas zamieszkało. Życzymy nadziei Trzech Mędrców co wierzyli, że za samotnością pustyni czeka na nich obiecany Jezus.Patrzymy z nadzieją na to co w nas i wokół nas dobrego się dzieje i zawsze w perspektywie miłości szukajmy swojej drogi i żyjmy pełnią życia na tyle, na ile jest to możliwe na ziemi.

[widgetkit id=406]