— — — — — — — — — — — — —

Drodzy Uczniowie!

Ferie zimowe to czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, czas relaksu.
W tym przyjemnym dla nas okresie należy pamiętać, o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Nie podejmujcie działań zagrażających Waszemu zdrowiu lub życiu. Tylko wtedy czas wolny będzie źródłem radości i wypoczynku.

Wszystkim życzymy udanych ferii, jednocześnie przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 • Zawsze informuj rodziców lub opiekunów, gdzie wychodzisz, z kim i kiedy wrócisz.
 • Po zmroku noś odblaski.
 • Nie oddalaj się z nieznajomymi.
 • Nie otwieraj drzwi nieznajomym, jeśli sam przebywasz w domu.
 • Wychodząc na zewnątrz ubierz się stosownie do pogody.
 • Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne.
 • Na stoku korzystaj z kasku.
 • Zjeżdżaj na sankach z dala od ulic, skrzyżowań i zbiorników wodnych.
 • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku zawsze pilnuj swoich wartościowych przedmiotów: portfel, klucze do mieszkania lub telefon komórkowy najlepiej oddaj pod opiekę zaufanej osobie lub noś przy sobie.

Warto znać ważne telefony alarmowe:

 • 999 – Pogotowie Ratunkowe
 • 998 – Straż Pożarna
 • 997 – Policja
 • 986 – Straż Miejska
 • 112 – numer alarmowy dla telefonów komórkowych
 • 601 100 300 – numer GOPR/TOPR lub za pomocą darmowej aplikacji RATUNEK
 • RSO Regionalny System Ostrzegania –darmowa aplikacja, która informuje o zagrożeniach na terenie Polski.

Zachęcamy również rodziców/ opiekunów dzieci do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku: https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2