180121 bezpieczne ferie

W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” uczniowie klas IIIa i IIId, szkoły podstawowej, spotkali się z st. sierż. Beatą Witos, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Policjantka z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego przypominała o konieczności noszenia odblasków, zachowania szczególnej ostrożności podczas przekraczania jezdni, przestrzegania zasad poruszania się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza i jazdy samochodem w foteliku z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Nie zabrakło też cennych porad, jak być bezpiecznym w domu, w szkole i podczas zimowych zabaw na śniegu. Funkcjonariusza policji tłumaczyła również uczniom, że tylko dobrze zorganizowane i nadzorowane lodowisko gwarantuje bezpieczną zabawę. Wyjaśniła, jak należy postąpić, gdy dorosłych nie ma w domu, a do drzwi puka ktoś obcy oraz gdzie w razie konieczności należy zadzwonić, by uzyskać pomoc. Te i wiele innych wskazówek z pewnością pozwolą dzieciom przyjemnie i bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.