200702 bezpieczne wakacje20

200702 bezpieczne wakacje20

Dla dzieci i młodzieży rozpoczną się wkrótce wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych. Wakacje 2020 będą inne niż zwykle, bo wszyscy, łącznie z dziećmi, musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić w sobie nowe nawyki ostrożności. Z uwagi na sytuację związaną z epidemią COVID-19, jeszcze bardziej powinniśmy przygotować się na wakacyjne eskapady, aby ustrzec się zachorowania.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19:

  • Często myj ręce. Używaj wody z mydłem i środka dezynfekującego na bazie alkoholu.
  • Zachowaj bezpieczną odległość od osób kaszlących i kichających.
  • Nie dotykaj oczu, nosa ani ust.
  • Gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj nos i usta wewnętrzną stroną łokcia lub chusteczką.
  • Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.
  • Jeśli masz gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem, skontaktuj się z lekarzem.
  • Pamiętaj, by wcześniej zadzwonić i umówić się na wizytę.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami lokalnego urzędu ds. ochrony zdrowia.

Planując urlop oraz odpoczynek nad wodą, w górach czy w mieście, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Pamiętajmy, aby przestrzegać wszelkich zaleceń prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.

Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Pamiętajmy, że urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa oraz kontrolować komunikaty wydawane przez służby bezpieczeństwa i stosować się do nich. Szczególnie podczas tegorocznych wakacji chrońmy siebie i inne osoby w naszym otoczeniu, edukując się i podejmując odpowiednie środki ostrożności.

Życzymy wszystkim, aby te wakacje minęły bezpiecznie, dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. 

[widgetkit id=514]