Autorzy: Monika Itczak, Ewa Krajewska

— — — — — — — — — — — — — — —

25 października 2022r. w naszej szkole gościliśmy Przedstaiwcieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie: panią Beatę Witos – młodszy aspirant, panią Ewelinę Małolepszą – sarszy aspirant oraz pana Macieja Nowaka – sierżant sztabowy. Służby mundurowe przeprowadziły zajęcia dla klas 1-3. Uczniowie pilnie słuchali, jak bezpiecznie zachować się na drodze, placu zabaw, podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze. Policjanci rozmawiali  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Bezpieczne zachowania”. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy Policji. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych Gości  podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć a nawet przymierzyć kajdanki.  Na zakończenie spotkania uczniowie klas drugich uroczyście wręczyli laurkę upamiętniającą spotkanie.