210622 bizuteria

210622 bizuteria

Królowa nauk często kojarzy się uczniom ze  żmudnymi obliczeniami zawiłych zadań, których zastosowania nie widzą w  codziennym życiu. Tymczasem nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że  chętnie i z zapałem uczymy się  tego, co jest nam przydatne. To pewnie dlatego z takim poświęceniem i nie zważając na upadki, każdy z nas uczuł się jazdy na rowerze.

Jak więc przekonać uczniów do nauki matematyki? Pokazać im, że jest ona  nieodłącznym elementem różnych dziedzin działalności człowieka. Taką zależność dostrzegli zapewne organizatorzy konkursu:  „Matematyka jest wszędzie”. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami oraz umożliwienie im dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami.

Uczennica naszej szkoły Wiktoria Długosz zaprezentowała w  tym konkursie swoją pracę „Biżuteria zachwyca, zdobi i uczy matematyki” za pomocą nagrania wideo:

https://drive.google.com/file/d/1zMrsf9waCCF4VMqFNLI3hT_pUwNMw8Y0/view?usp=drive_web

Wiktoria bardzo profesjonalnie przedstawiła, ilu obliczeń wymaga wykonanie… obrączki. Zapewne każdy, kto zapozna się z prezentacją naszej uczennicy, nie będzie już miał wątpliwości, po co uczy się matematyki. A może zainteresuje się jubilerstwem?

Udział w tym prestiżowym konkursie wzięło 40 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa śląskiego. W każdej z trzech kategorii przyznano tylko jedną nagrodę główną oraz wyróżnienie. Bardzo miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 6d zdobyła wyróżnienie w X Edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematyka jest wszędzie” organizowanego przez RODN „WOM” w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją „Matematyka dla wszystkich”

Gratulujemy Wiktorii tego wspaniałego osiągnięcia, umiejętności dzielenia się wiedzą  i niezwykłej pasji.

 

210622 bizuteria2