170112 wieczornica

170112 wieczornica

Twarzą w twarz z poezją Adama Mickiewicza…

W środę 11 stycznia w naszej szkole odbyła się wieczornica czytelniczo – poetycka, która miała na celu przybliżenie dzieciom twórczości polskiego wieszcza epoki romantyzmu – Adama Mickiewicza, przede wszystkim była jednak doskonałą okazją, by pokazać, że czytanie może sprawiać wiele przyjemności.

Do udziału w tym wieczornym spotkaniu zaproszeni zostali nie tylko uczniowie naszej szkoły – głównie członkowie szkolnego koła teatralnego Bajolandia, ale także rodzice, nauczyciele oraz pani dyrektor Aleksandra Nocoń. W klimatycznej, romantycznej atmosferze, okraszonej wieczornym blaskiem świec, przy filiżance kawy i herbaty czytano ballady, bajki i fragmenty „Pana Tadeusza”. Szczególną uwagę zwracano na dbałość o dykcję, ekspresję, na kulturę żywego słowa. Okazało się, że takie spotkanie może być doskonałą okazją do fantastycznie spędzonego czasu i niesamowitą zabawą, a przede wszystkim zachętą do sięgnięcia nie tylko po bestsellerowe pozycje, które biją rekordy popularności, ale także po te starsze, trudniejsze teksty – będące skarbnicą wiedzy o zaprzeszłych czasach.

Wieczornica pokazała, że: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Organizatorki czytelniczego spotkania, panie Katarzyna Głębiewska i Elżbieta Chęcińska serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w jej organizację: rodzicom, a także nauczycielom, którzy włożyli w mnie wiele serca, paniom: Ewie Krajewskiej, Sylwii Jurze, Monice Itczak i Bożenie Kukli.

[widgetkit id=149]