161205 sniadanie

161205 sniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, do którego przystąpili uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą – mgr Marzeną Wyporkiewicz – Poterek. 8 listopada dzieciaki wspólnie przygotowały w klasie zdrowe śniadanie. Wykazały się dużą pomysłowością; tworzyły kolorowe kanapki z produktów, które przygotowali im rodzice. Praktyczne działania poprzedzone były pokazem i omówieniem tych produktów spożywczych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Uczniowie klasy Ia zaprosili do wspólnego stołu swoich kolegów ze starszych klas, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły. Podczas spożywania wspólnego śniadania, w każdej klasie zwracano uwagę na wartości odżywcze i kulturę jedzenia.

Dziękujemy Rodzicom dzieci za zaangażowanie się w realizację tego projektu