170221 kokurs

170221 kokurs

Choć Święta Bożego Narodzenia już dawno za nami, to chętnie wrócimy do świątecznej tematyki. Powodem są sukcesy naszych uczennic w VI Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Święta Bożego Narodzenia w moim domu”, którego wyniki kilka dni temu otrzymaliśmy. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 53 w Częstochowie. Celem tych literackich potyczek było dostrzeżenie właściwych wzorców rodziny jako najważniejszej wartości we współczesnym świecie, uświadomienie znaczenia wspólnego świętowania w rodzinie i dla rodziny, docenienie i zauważenie wspólnoty rodzinnej i tkwiącego w rodzinie potencjału, poszanowanie norm i wartości płynących przez rodzinę dla budowania ogólnoludzkiego dobra, eksponowanie działań, myśli, refleksji, wytworów ludzkich płynących z rodziny.
Miło nam poinformować, że w kategorii klas czwartych Marta Kot z IVc zajęla trzecie miejsce, a w kategorii klas piątych Julia Nocuń z Va otrzymała wyróżnienie. Nad przygotowaniem dziewczynek czuwała pani Katarzyna Głębiewska.