Autor: Magdalena Kempa

— — — — — — — — — — —

Od południa 16 lutego znamy zwycięzców rywalizacji intelektualno-artystycznej organizowanej przez naszą szkołę! Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

III Wojewódzki Konkurs Literacko-Artystyczny „Do zaczytania jeden krok” został rozstrzygnięty dzięki pracy jury w składzie:                                                                                                    

przewodniczący: mgr Anna Płusa – nauczyciel języka polskiego, nauczyciel bibliotekarz Publicznej Biblioteki  Pedagogicznej  Regionalnego  Ośrodka  Doskonalenia  Nauczycieli  „WOM” w Częstochowie

członkowie: mgr Marek Czarnołęski – artysta plastyk, nauczyciel bibliotekarz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej  Regionalnego  Ośrodka  Doskonalenia  Nauczycieli  „WOM”  w  Częstochowie, mgr Anna Dąbrowska – nauczyciel języka polskiego, nauczyciel bibliotekarz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej  Regionalnego  Ośrodka  Doskonalenia  Nauczycieli  „WOM”  w  Częstochowie oraz mgr Agnieszka Kaleta – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 29 w Częstochowie.

Oto laureaci III Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Artystycznego „Do zaczytania jeden krok”:

Kategoria  dla  klas  4-6  projekt  obwoluty  do  tomiku  poezji  pt.  „Koniec  i  początek” Wisławy Szymborskiej:

I miejsce:

Oliwia Wojciechowska SP 53 Częstochowa
Katarzyna Łojek SP 51 Katowice

II miejsce:

Kamila Krawczyk SP Kruszyna
Emilia Musielińska SP Zawada

III miejsce:

Weronika Rachwał SP 26 Zabrze

Wyróżnienia:

Filip Włodarek SP 53 Częstochowa
Milena Bąk SP Kłomnice


Kategoria dla klas 7-8 projekt obwoluty do „Zemsty” Aleksandra Fredry:

I miejsce:

Zuzanna Sławuta SP 31 Częstochowa
Oliwia Lorent SP 1 Częstochowa
Martyna Dziużańska SP 9 Gliwice

II miejsce:

Nikola Kozakiewicz SP 12 Częstochowa
Patrycja Politańska SP 12 Częstochowa
Bartosz Całus SP 53 Częstochowa

III miejsce:

Julia Bazylczuk SP 26 Zabrze
Wiktoria Długosz SP 29 Częstochowa
Martyna Nowak SP 31 Częstochowa

Gratulujemy uczniom, ich rodzicom i opiekunom, a komisji konkursowej serdecznie dziękujemy, bo dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy zagwarantować zarówno obiektywizm, jak i profesjonalizm w wyłanianiu zwycięzców.

Rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się 09.03.2023 r., o godzinie 13:00 podczas uroczystej gali w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 29 w Częstochowie – zapraszamy!