190609 gala

190609 gala

24 maja o 16.00 rozpoczął się uroczysty – dopięty na ostatni guzik – finał przedsięwzięć sercowych. Nie, nie chodzi jeszcze o to, że kroczymy śladami prof. Religi. Nasz akces a propos chirurgii (transplantologii) to melodia przyszłości. Ad rem – otóż zainicjowaliśmy, przeprowadziliśmy, uświetniliśmy Pierwszy powiatowy konkurs Szkolnych Klubów Wolontariatu!

Szacownych gości – wolontariuszy, ich opiekunów, rodziców, pana Dariusza Koper Inspektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, jury w składzie:   przewodniczący – pani Paulina Jesionowska Wiceprezes Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Agape oraz członków: panią Halinę Krzypkowską członka zarządu Środowiskowego Ogniska Wychowawczego i pana Rafała Krzypkowskiego Kierownika Środowiskowego Ogniska Wychowawczego, uczniów, nauczycieli tyleż ciepłą, co kunsztowną frazą przywitała nasza pani dyrektor Iwona Nędzyńska-Mól.

Nic lepiej nie definiuje idei czy też filozofii samarytańskiej niż piosenka Soyki „Tolerancja”, szczególnie w wykonaniu Weroniki Swodczyk z akompaniamentem Mai Majewskiej.

Po multimedialnej prezentacji działań poszczególnych szkolnych kół wolontariatu nastąpiło ogłoszenie wyników. Reprezentanci wszystkich szkół przybyłych na galę, zostali zaproszeni na środek, gdzie odebrali pamiątkowe dyplomy i przede wszystkim anioły zobowiązujące do dalszej pracy. Następnie ogłoszone zostały ostateczne wyniki konkursu. Nagrody wręczali: przewodnicząca jury przewodniczący – pani Paulina Jesionowska, nasza pani dyrektor Iwona Nędzyńska-Mól oraz pan inspektor Dariusz Koper. Wyróżnienie zdobył SKW ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 im. Janusza Korczaka  w Częstochowie, a pierwsze miejsce  i tytuł laureata  ex aequo wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudnikach  tudzież nasz SKW!

Następnie młodzież przedstawiła scenkę teatralną pt. „Dzień z życia wolontariusza” – do śmiechu i do łez, czyli z refleksją w wygłosie. Swoim głosem w piosence „Zanim zrozumiesz” z repertuaru Varius Manx  zachwyciła  Katarzyna Pacak.

      Było i zjawiskowo, i magicznie, i słodko (w przenośni i dosłownie – o pyszny poczęstunek zadbały panie: Mariola Szymurska, Małgorzata Janiszewska i Anna Suchanek), aniołami przebiliśmy jednorożce. Takaż właśnie dominowała scenografia i tak właśnie prezentowały się statuetki-nagrody.

      Imponującą i bezprecedensową galę przygotowały panie: Ewa Bogdał i Agnieszka Kula, wraz ze swoim podopiecznymi z SKW, obsługą techniczna zajął się pan Jakub Kościelny. Dekoracje, na miarę gali oskarowej, przygotowała pani Barbara Marks.

My w mediach:  http://czestochowskie24.pl/czestochowa/szkola-podstawowa-nr-29-w-skrzydlach-aniolow/

[widgetkit id=443]