161120 hubertus

161120 hubertus

Na zakończenie sezonu jeździeckiego, w okresie jesiennym, w stadninach, stajniach, klubach i ośrodkach odbywają się Hubertusy. Święty Hubert jest patronem myśliwych i jeźdźców. Miłośnicy koni biorą udział w biegu myśliwskim, zwanym od imienia patrona – Hubertusem. Pogoń za lisem jest kultywowana w Polsce od XVIII wieku. Jest to wielkie święto nawiązujące do popularnych w dawnych czasach polowań.

W jedną z ostatnich sobót członkowie koła SKPTTK mieli możliwość obejrzenia takiego wspaniałego święta w Białym Borku. Pogoń za lisem odbyła się na dużym pastwisku koni. Wydarzenie zaczęło się od prezentacji stajni, zawodników i koni. Słowa podziękowania dla wszystkich jeźdźców oraz gości skierowała pani Beata Kucharska. Po krótkim wstępie zawody rozpoczęto. Wszyscy zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności, stwarzając niezapomniane widowisko. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały zmagania jeźdźców, na szczęście, mimo zaciętej rywalizacji zawody skończyły się bezpiecznie.

Na zakończenie imprezy zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Śpiewom i wesołemu gaworzeniu nie było końca. Potem czas umilał koncert zespołu „The Bells”. Wzięliśmy także udział w loterii fantowej.

Ach! Co to był za dzień! Dzieci długo będą go wspominać…

Organizatorkami wyjazdu były panie Ewa Krajewska i Monika Itczak.

[widgetkit id=128]