Autor: Małgorzata Janiszewska

— — — — — — — — — — — — — — —

29.04.22 r. 10 uczniów z klasy 7a postanowiło poczuć się jak konstruktorzy SpaceX i zgłębić dziedzinę astronautyki. Chociaż nie zaliczyliśmy lotów poza orbitalnych, to było dużo dobrej zabawy. Podczas zajęć dzieciaki miały szansę uczestniczyć w prelekcji na temat przestrzeni kosmicznej oraz poznać ciekawostki dotyczące żeglugi poza atmosferę Ziemi. Uczniowie wcielili się również w konstruktorów rakiet i stworzyli własne modele. Zwieńczeniem wysiłku konstruktorskiego była wyprawa w plener w celu wystrzelania rakiet – osiągi naszych modeli były zadziwiające – co nas pocieszyło – z uwagi na 2 niewypały.

Podsumowując, piątkowe popołudnie w szkole to konstelacja nauki, dobrej zabawy i zacieśnienia relacji.