161210 klasa3b

161210 klasa3b

Uczniowie klasy IIIb postanowili poznać swoich przodków. Każdy wykonał swoje drzewo genealogiczne, które z dumą prezentował na zajęciach. Dzięki temu dzieci poznały historię i dzieje swoich rodzin. Najważniejsze, że w pracę zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, którzy zadali sobie wiele trudu, aby dotrzeć do informacji dotyczących swoich korzeni.

Trzecioklasiści – jak co roku – z utęsknieniem czekali na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Niestety Święty z powodu ogromnego nawału pracy nie mógł przybyć osobiście na klasowe spotkanie, ale zostawił dla swych milusińskich prezenty i mnóstwo słodkości. Rolę Śnieżynek – pomocnic Świętego Mikołaja przejęły nasze kochane mamy, które jak zwykle zadbały o każdy szczegół imprezy. Wychowawczyni opowiedziała nam wiele ciekawostek dotyczących grudniowego darczyńcy. Dowiedzieliśmy się, że Święty Mikołaj mieszkał w Mirze na terenach dzisiejszej Turcji. Był biskupem o bardzo dobrym sercu. Przez całe życie robił to, co najbardziej kochał, a więc uszczęśliwiał ludzi i wspierał najuboższych. Za rok znów będziemy czekać na magiczną noc i marzyć, że uda nam się spotkać Świętego Mikołaja…

[widgetkit id=138]