Autor: Anna Włoczek

— — — — — — — — — — — — — — —

Święty Mikołaj stworzył fantastyczną możliwość dla uczniów. Z worka prezentów wysypał się projekt Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Pod nazwą projektu ukryte są……. ciekawe pozycje książkowe – dla każdego coś atrakcyjnego 🙂

Od września trwały akcje biblioteki szkolnej promujące to wydarzenie, zachęcające do odwiedzin w bibliotece oraz kształtujące nawyki czytelnicze. Wśród nich: „Bilet do biblioteki”, ” Z książką Ci do twarzy”, „Savoir-vivre w bibliotece”, „Lapbook przeczytanych książek”, „Plakat promujący czytelnictwo”. Z inspiracji uczniów utworzono w bibliotece strefę relaksu. Można się tu zapoznać z zakupionymi nowościami i wystawami promującymi czytelnictwo. Zachęcamy do odwiedzin, gdyż zostały zakupione nietuzinkowe tytuły, często bestsellery poczytnych autorów. Poszerzono bazę lektur szkolnych. Pojawiły się też pozycje z dziedziny psychologii dla nauczycieli, książki dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także najatrakcyjniejsze i najbardziej poszukiwane publikacje z zakresu najnowszej historii Polski.

Zapraszamy do udziału w zabawach i konkursach czytelniczych, które będą organizowane do końca roku szkolnego.