Autor: Agnieszka Kaleta

— — — — — — — — — — — —

Wtorek, 06 czerwca, dla 5a był nietypowy jak na standardy szkolne. Zaczęło się od przedstawienia baletowego w Politechniku. Uczniowie podziwiali „Brzydkie kaczątko”, a w jednej z ról – koleżankę z klasy – Polę Badora. Publiczność była pod wrażeniem umiejętności tanecznych i aktorskich całego zespołu (najmłodszy członek ma 3,5 roku!).

Następnie młodzież z 5a miała okazję przyjrzeć się naszemu miastu. Dzięki temu wszyscy już wiedzą, gdzie jest Biblioteka dla dzieci i młodzieży, LO im. Słowackiego, dlaczego Halina Poświatowska, Marek Perepeczko, Piotr Machalica mają swoje ławeczki, kim był dr Biegański i czyj pomnik stoi na jego placu, które liceum jest najstarsze w Częstochowie.

Oprócz marszu nie zabrakło rekreacji stricte sportowej w Parku Jasnogórskim. Po tak udanym ostatnim punkcie wycieczki trudno się dziwić ogólnemu zadowoleniu uczniów 5a.