181023 gra hist

181023 gra hist

18 października odbyła się terenowa gra historyczna. „Częstochowa w godle zaklęta”. Pod takim hasłem przebiegała zabawa, która miała za zadanie przybliżyć uczniom szkół podstawowych miejsca w Częstochowie, związane z odzyskaniem niepodległości. Organizatorzy gry: Zespół Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespół Szkół Technicznych postarali się o urozmaicenie zadań do wykonania. Trzeba było wykazać się refleksem, spostrzegawczością, a nawet znajomością alfabetu Morsa. W rozgrywkach wzięli uczniowie z dwudziestu czterech częstochowskich szkół. Na koniec zaproszeni goście oraz przedstawiciele drużyn biorących udział w grze historycznej ułożyli na Placu Biegańskiego ogromne godło Polski.

Naszą szkołę reprezentowały: Łucja Sułkowska, Zofia Sułkowska, Nadia Drewniak, Stella Drewniak oraz Weronika Zawieja.

[widgetkit id=370]