Autor: Agnieszka Kula

— — — — — — — — — — — — — — — — —

Październik zaczęliśmy od zakasania rękawów. Ściślej rzecz biorąc, uzbroiliśmy się w rękawice i worki, i tak przygotowani zaczęliśmy ratować świat. Czyli od 4 do 6 października 2022 uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątamy dla Polski”, podczas której uczniowie utrwalali ekologiczno-estetyczno-patriotyczne nawyki:

Primo: dbania o jakość najbliższego otoczenia.
Secundo: zwracania uwagi na recykling i poprawne segregowanie śmieci.
Tertio: odpowiedzialności młodego pokolenia za środowisko.
Quatro: wrażliwości na piękno przyrody.
Quinto: dostrzegania konsekwencji dzikich wysypisk.

W tym właśnie tygodniu młodzież zajęła się przywracaniem naturalnego piękna najbliższej okolicy, a najmłodsi zdobywali „ekowiedzę” podczas seansu „Eko-podróż, czyli na ratunek naszej Ziemi” oraz na  warsztatach w kinie.

Wydarzenie „Sprzątamy dla Polski” zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie „Dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka i Dyrekcji Lasów Państwowych.

Warto podkreślić, że w naszej szkole zaangażowanie całej społeczności w dbanie o porządek w każdym znaczeniu tego słowa to standard, niemniej z ochotą wzięliśmy udział w proponowanej akcji.