161012 czytanie

161012 czytanie

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nauczycielki świetlicy: Ewa Krajewska, Ewa Konieczna i Monika Itczak organizują popołudnia z bajką pt.: „Witajcie w naszej bajce” oraz spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy przybliżają uczniom literaturę dziecięcą. W czwartek absolwentka naszej szkoły Basia Wesołek czytała dzieciom bajki: „Pan Twardowski”, „Smok Wawelski” oraz „Dzika kaczka”. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące czytanej treści, a następnie wykonali pracę plastyczną do najciekawszej dla nich bajki. Motto zajęć to: „Lubimy słuchać bajki, gdy smutne są czasem dni, to dobrze wejść w świat fantazji – nie nudzić się ani chwili. By zawsze było wesoło i świat nie wydawał się zły. Sięgnijmy po śmieszne wierszyki, czytajmy, śmiejmy się – Ja i Ty!”

[widgetkit id=113]