181024 czytamy

181024 czytamy

W ramach projektu „Kocham Cię Polsko” – zaprosiliśmy uczniów klas młodszych na spotkanie z książką pani Doroty Skwark pt. „Najpiękniejsze baśnie polskie”! W tym cudownym zbiorku znalazły się utwory ukazujące różne zakątki naszego kraju. Szczególnie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości warto je czytać dzieciom, by poznawały polską historię i kulturę, zachwyciły się naszymi dziejami i czerpały z nich wiedzę.

Pani dyrektor Izabela Bartelt – Adamczyk przeczytała uczniom klas pierwszych „Baśń o Lajkoniku”. Uczniom klas II b i c pani dyrektor Beata Chmielarz zaprezentowała „Baśń o dzielnym Giewoncie”, natomiast uczniowie klas IIa i IIIa  wysłuchali  „Baśni o powstaniu Kielc”  w interpretacji pani dyrektor Iwony Nędzyńskiej – Mól. Uczniowie pod kierunkiem p. Sylwii Jury przygotowali „literkową” dekorację. Atmosfera spotkania była fantastyczna. Dzieciom spodobała się ta forma poznawania baśni polskich. Podziękowały lektorom za wspólnie spędzony czas i poprosiły o następne takie „baśniowe spotkanie? – brzmi budująco! I to jest właśnie spotkań czar! Czytając dzieciom dziś, budujemy czytające społeczeństwo jutro.

[widgetkit id=374]