200619 polkolonie

Informujemy, że na terenie Szkoły Podstawowej 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie, w ramach projektu „Częstochowa silna dzielnicami”, będą realizowane bezpłatnie dwie edycje dziesięciodniowych półkolonii pod hasłem „Rodzinne relacje na wakacje”.

Szczegóły:

Dwutygodniowe turnusy, 5 dni w tygodniu (z wyłączeniem weekendów):

• dla dzieci 7-12 lat

• w godzinach 6.30 -16.00 (rodzic deklaruje godziny uczestnictwa)

• zajęcia w szkole i w terenie

• opieka wykwalifikowanej kadry

• zabawa, edukacja, aktywny wypoczynek, wycieczki

• zapewniony ciepły posiłek i napoje

Terminy:

• I turnus – 6-17 lipca

• II turnus – 20-31 lipca

Każdy turnus to maksymalnie 14 dzieci. Zajęcia będą odbywały się z zachowaniemzasad bezpieczeństwa i reżimów sanitarnych dot. zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Kto może wziąć udział?

Akcja pod hasłem „Rodzinne relacje na wakacje” organizowana w ramach projektu „Częstochowa silna dzielnicami” skierowana jest szczególnie do rodziców/opiekunów prawnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, powodem której jest pandemia koronawirusa COVID-19. Ze wsparcia mogą skorzystać m.in. osoby odczuwające zagrożenie wykluczeniem społecznym, a także osoby, które są zagrożone utratą pracy, korzystające ze wsparcia MOPS, doświadczające różnego rodzaju kryzysów i problemów, samotnie opiekujące się osobą zależną.

Uwaga! Liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona (2 turnusy, po 14 osób każdy).

• Zapisy dla dzieci i rodziców z dzielnicy Grabówka odbywają się w SP nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie w dniu 24.06.2020 (środa) w godzinach 17:30 – 19:00

• lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym 572-377-069 w Dzielnicowym Ośrodku Społeczności Lokalnej mieszczącym się przy ul. Św. Rocha 298/300

• Zapisy do 26 czerwca 2020.