2 grudnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Humor w literaturze dla dzieci”. W słownych potyczkach wzięło udział 27 uczniów z jedenastu częstochowskich szkół. Uczestnicy fantastycznie zaprezentowali się na scenie, wywołując uśmiechy na twarzach widzów. Pojawiły się znane utwory Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima, ale także mniej popularne, lecz -jak się później okazało- warte uwagi wiersze czy fragmenty prozy.

Jury po burzliwych obradach nagrodziło następujących uczniów:

  • I miejsce- Martyna Grobelak SP 48
  • II miejsce- Maja Organa SP 38 i Olga Mielczarek SP 29
  • III miejsce- Aleksandra Pietrzak SP 14 i Jakub Knapik SP 49

Wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Michalska SP 13, Monika Klar SP 2, Zuzanna Matuszczyk SP 29 i Matylda Szymczyk SP 38. Nagrodą specjalną wyróżniono dwie najmłodsze uczestniczki ze Szkoły Podstawowej nr 17: Martę Michalak i Maję Woźniacką, które zachwyciły wszystkich recytacją wiersza Jana Brzechwy pt. „Dwie Gaduły”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Organizatorki konkursu, panie: Katarzyna Głębiewska, Edyta Niewczas i Elżbieta Chęcińska zapraszają na kolejne recytatorskie potyczki za rok.

[widgetkit id=25]