171005 dzien chlopaka

27 września w świetlicy szkolnej odbył się „Dzień Chłopaka”. Była to integracyjna uroczystość, podczas której uczniowie z klas I – VII mieli możliwość wzięcia udziału w wesołej zabawie z elementami współzawodnictwa. Na początku  dziewczęta złożyły kolegom życzenia, zaprezentowały taniec z własną choreografią oraz  deklamowały wiersze.

Chłopcy rywalizowali o tytuł „Super chłopaka” w czterech kategoriach:

• odwagi (popisy taneczne) – nagrodą były czapeczki dla wszystkich  śmiałków i szarfy „Super chłopaka” w dwóch kategoriach wiekowych dla uczniów I – III i klas starszych
  • powagi (dziewczyny różnymi sposobami próbowały rozśmieszyć kolegów) – nagrodą były opaski na ręce i szarfy
  • wytrzymałości – każdy chętny wykonał: 10 przysiadów, 10 pajacyków, 5 wyskoków obunóż, 5 pompek – nagrodą były długopisy i szarfy
  • mądrości – kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące życia szkoły i wiedzy ogólnej, za każdą dobrą odpowiedź można było uzyskać punkt. Zwycięzca dostał szarfę „Super chłopaka”.

Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.