Dzień Jeża to dziwne święto w kalendarzu. My świętowaliśmy je w naszej szkole, gdyż wiemy, że te urocze ssaki bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginą. Nie chcemy, aby pozostały w naszej pamięci jedynie jako ilustracje z książek dla dzieci. Warto o nich wspomnieć w ich dniu i dowiedzieć się o nich jak najwięcej.
I tak uczniowie klas I-III z inicjatywy p. Moniki Itczak i p. Małgorzaty Złotorowicz wzięli udział w konkursie pt. „Jeż wspaniały zwierz”. Na naszej szkolnej wystawie aż zaroiło się od tych małych zwierzątek. Pojawiły się jeże z masy solnej, owoców, styropianu. Ich kolczaste grzbiety wykonane zostały z wykałaczek, tektury, a nawet z ziarenek kawy. Wiele z nich ozdobionych było nieodzownym jabłkiem. Poniżej przedstawiamy wyniki tych fantastycznych, plastycznych zmagań:

  • I miejsce – Filip Miodek z klasy Ib
    II miejsce – Klaudia Gołębska z klasy IIc
    III miejsce – Patrycja Wręczycka z klasy IIIa

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Sosnowska z klasy Ia, Alicja Kokoszka z klasy Ic, Olek Ogrodnik z klasy IIa. Nagrodami w konkursie były kubki i dyplomy, które zasponsorował producent gadżetów reklamowych Pan Marcin Itczak.

[widgetkit id=17]