170312 dzien kobiet

170312 dzien kobiet

W dniu 9 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet uczniowie klas IIa i IIIb wyjechali do agroturystycznego gospodarstwa ,,Stajnia Biały Borek” w Biskupicach. Celem tego wyjazdu było promowanie aktywnego, wspólnego świętowania i wypoczywania na łonie jurajskiej natury. Agroturystyka zapewnia bezpośredni kontakt z przyrodą i odpoczynek. Do tego jest formą ekoturystyki, ponieważ ma minimalny wpływ na środowisko, nie wymaga nakładów inwestycyjnych, dzięki czemu przyczynia się do zachowania naturalnego środowiska wiejskiego. Dzięki tej formie wypoczynku dzieci mogły z bliska poobserwować różne zwierzęta: konie, kozy, króliki i psy. Mogły spróbować jazdy konnej w siodle, zapoznać się z pracami w stajni i gospodarstwie wiejskim oraz zasmakować kiełbasek własnoręcznie upieczonych przy ognisku i napić się pysznego, wiejskiego żurku. Na koniec dzieci wykonały przepiękne rysunki, na których uwieczniły swe radosne chwile spędzone w przyjaznym dla wszystkich gospodarstwie. Nad wypoczynkiem i edukacją uczniów czuwały panie Małgorzata Złotorowicz i Bożena Jędryszczak – Charuba oraz pan Jacek Rudolf.

[widgetkit id=169]