W środę 23 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. W tym dniu gościliśmy dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z Przedszkola nr 32 i Przedszkola „Sowa” w Częstochowie. Organizatorzy spotkania chcieli pokazać, jak wygląda szkoła od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas.

Na początek przedszkolaki pod opieką starszych koleżanek i kolegów z klasy III A i III B wyruszyły na „zwiedzanie” szkoły. Odwiedziły panią dyrektor Aleksandrę Nocoń, obejrzały sale lekcyjne, świetlicę, salę gimnastyczną i komputerową. Następnie udały się do sal lekcyjnych na wspólne zajęcia plastyczne, które przeprowadziły panie Marzena Wyporkiewicz – Poterek oraz Dorota Wójcik. Dzieci samodzielnie lub z pomocą starszych koleżanek i kolegów odkrywały swoje talenty plastyczne, wykonując wielkanocne ozdoby. Wszystkie pracowały w skupieniu, by jak najpiękniej wykonać swoje prace, które po zakończonych zajęciach zabrały na pamiątkę.
Pobyt gości z przedszkoli dostarczył wszystkim wielu miłych emocji.

Nasza szkoła, to szkoła, która ma do zaproponowania szereg atrakcyjnych zajęć prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, opiekę pedagoga i logopedy. Uczniowie uczestniczą w wielu programach edukacyjnych. Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu 2016 r.