170619 patronka

14 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy święto Patronki. O godzinie dwunastej powędrowaliśmy z orszakiem królewskim na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za rok szkolny 2016/2017. Tegoroczne hasło to słowa św. Jana Pawła II: ,,Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”. W naszej szkole – noszącej imię Królowej Jadwigi – uczymy się, jak wypełniać to przykazanie. Przez cały rok wypełniane ono było poprzez organizację licznych akcji charytatywnych. To właśnie Pani Wawelska, poprzez przykład własnego życia, pomaga nam odkrywać „czego nam mieć nie trzeba, by w sercu mieć miejsce na skarby z nieba”. Jest ona dla nas wzorem człowieka czyniącego dobro. Sprawności do świętości pomogli zdobywać nam uczniowie klas trzecich, prezentując podczas uroczystości krótkie opowiadania.

Gaude, mater Polonia!