Autor: Barbara Rek

— — — — — — — — — — —

Jak co roku, w czerwcu obchodzimy Dzień Patronki naszej szkoły. Uczniowie klas starszych przygotowali liczne prezentacje multimedialne przybliżające postać i dzieła Świętej Królowej Jadwigi.  Uczniowie klas młodszych podczas zajęć zgłębiali wiedzę o naszej Patronce i przyozdabiali ilustracje ukazujące życie i działalność Królowej. By oddać hołd Patronce i podziękować za opiekę i wstawiennictwo, wszyscy spod budynku szkoły wyszliśmy do kościoła parafialnego. Na czele, w uroczystym orszaku ze sztandarem szkoły, szła „nasza  królowa” wraz z uczniami ubranymi w stroje z epoki Jadwigi. Mszę Świętą dziękczynną odprawił dla nas ks. prał. Roman Szecówka – proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu. W homilii ks. proboszcz wskazał, abyśmy czerpali i uczyli się od Jadwigi miłości do Pana Jezusa i wypełniali swoje życie służbą dla dobra innych. A my, naśladując dobroć Królowej Jadwigi, inicjujemy liczne akcje charytatywne, bo Święta jest dla nas przykładem miłości do Boga, Ojczyzny i bliźniego. Za pięknie przygotowany śpiew szczególne  podziękowania  kierujemy do  uczniów klas pierwszych, nad ich przygotowaniem czuwały panie Monika Itczak i Ewa Krajewska.  Rodzicom dziękujemy za zapewnienie dzieciom odpowiednich strojów  i udział w naszej uroczystości.