Autor: Barbara Rek

— — — — — — — — — — — — — — — — —

Jak co roku, w czerwcu obchodzimy Dzień Patronki naszej szkoły. Z tej okazji uczniowie klas starszych przygotowali liczne prezentacje multimedialne przybliżające postać i dzieła Świętej Królowej Jadwigi. Dzieci z klas młodszych podczas zajęć zgłębiały wiedzę o naszej Patronce. Chętne osoby wykonały prace plastyczne na II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Jadwiga – Król”.

By oddać hołd Świętej Jadwidze i podziękować za opiekę oraz wstawiennictwo, w środę 12 czerwca o godzinie 10.45 wszyscy spod budynku szkoły udaliśmy się do kościoła parafialnego. Na czele, w uroczystym orszaku ze sztandarem szkoły, szła „nasza królowa wraz ze swoim dworem”. Mszę dziękczynną celebrował dla nas proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu – ks. prał. Roman Szecówka. W homilii wskazał, abyśmy uczyli się od Jadwigi miłości do Jezusa oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.