191223 dzien zwierzaka

191223 dzien zwierzaka

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z koordynatorem akcji „Podaj Łapę Przyjacielu” dnia 13 grudnia 2019 r. zorganizowali dla klas 1-3 „Dzień Zwierzaka”, który w szkole miał swoją drugą edycję. Uczniowie klas młodszych w tym dniu mogli przebrać się za ulubionego zwierzaka lub przynieść do szkoły maskotkę zwierzątka. Podczas długiej przerwy na starej części szkoły miała miejsce loteria fantowa, która została przygotowana przez wolontariuszy SKW.

Fanty zbierane były przez kilka tygodni, następnie starannie zostały przygotowane numerki i losy. Zasady loterii były proste, za „przydasia” do schroniska (tj. karmę, ryż, zabawkę, smycz itp.) można było wylosować coś dla siebie.

Loteria miała wymierny wynik – uśmiech na twarzy uczniów oraz 101,3 kg karmy dla schroniska.

Dzień Zwierzaka stał się dobrym pretekstem do promocji czytelnictwa, rozbudzania wrażliwości i empatii, budzenia troski oraz zainteresowania losem czworonożnych przyjaciół, którzy są bohaterami wielu książek dla dzieci.  Obok loterii fantowej zostało zorganizowane stoisko z książkami do wypożyczenia  z serii „Zaopiekuj się mną”, na którym dzieci mogły zobaczyć  jednoznacznie kojarzące się tytuły: „Wróć, Afiku!:, „Pusia, zagubiona kotka”, „Jasmin, nieśmiały kotek”, „Samotne święta Oskara”, „Supeł, niesforny pupil”. Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Uczniowie na lekcje wrócili nie tylko z poczuciem, że zrobili dobry uczynek, ale także z wypożyczoną książką w ręce.

Organizacją stoiska z książkami zajęła się pani Aleksandra Nocoń, natomiast przygotowaniem Dnia Zwierzaka panie: Mariola Szymurska-Kałmuk, Agnieszka Kula, Ewa Bogdał. Szczególne podziękowania składamy Wolontarioszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i obsługę stoiska.

[widgetkit id=485]