181121 dzien zwierzaka

W piątek 16 listopada w ramach corocznej akcji Podaj Łapę Przyjacielu, i dla jej ożywienia, zorganizowaliśmy Dzień Zwierzaka. Tego dnia uczniowie mogli nieść pomoc zwierzętom przebywającym w schronisku, a przy okazji dobrze się bawić. Szkolne korytarze wypełniły się dziećmi i młodzieżą! w przebraniach ulubionych czworonogów. Obok kotków i piesków spotkać można było, jakże urokliwe, jednorożce. W czasie dużych przerw wszyscy wielbiciele zwierząt mogli swoje podarunki dla schroniska oddać na specjalnie przygotowanym stoisku na forum szkoły. Ale to nie koniec atrakcji. W zamian za podarunek, darczyńca mógł wylosować dla siebie jakiś drobny upominek, a wolontariusze obsługujący stoisko dołączyli do tego kolorową karteczkę z pieczątką. I co dalej… Każda przebrana osoba otrzymuje wpis pozytywny, podobny wpis otrzymują Ci, którzy karteczkę z pieczątką przekażą swojemu wychowawcy.

Efekt. Nakarmione zwierzęta i wesoły, kolorowy dzień w szkole. Tego dnia udało nam się zgromadzić: prawie 200 kg karmy, 15 kg żwirku, 16 ręczników, 9 koców, 5 misek, 4 prześcieradła, zabawki, cążki, woreczki, kuwetę… Prawdziwe żniwa!

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie akcji: p. Mariola Szymurska-Kałmuk, p. Agnieszka Kula, p. Ewa Bogdał oraz Szkolny Klub Wolontariatu. To właśnie wolontariusze SKW poświęcili swoje czwartkowe popołudnie, by posegregować zebrane wcześniej fanty, właściwie je oznaczyć, przygotować losy i zadbać o przygotowanie pięknego stoiska.

Przypominamy, że akcja Podaj Łapę Przyjacielu trwa do końca listopada. Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wziąć w niej udział, zapraszamy do przekazywania artykułów wychowawcom klas.

Serdecznie dziękujemy, w imieniu nakarmionych zwierzaków, każdemu, kto wsparł już akcję i tym, którzy dołączą do niej w najbliższych dniach.