191125 zielona kraina

191125 zielona kraina

Pod takim hasłem uczniowie z klas: IVa, Va, Vb, Vc i Vd w dniach 21-22 listopada realizowali warsztaty żywieniowe w ramach projektu „Zielona Kraina – Edukacja ze Smakiem”. Jest to unikalny i autorski projekt o zasięgu ogólnopolskim. Jego główny cel to edukacja dzieci w zakresie zdrowego  i prawidłowego odżywiania się. Patronat merytoryczny nad programem objął Instytut Żywności i Żywienia. Podczas warsztatów uczniowie z pomocą specjalistów- dietetyków utrwalali zasady zdrowego żywienia. Uczyli się, że odpowiednio zbilansowana dieta ma kluczowy wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dietetycy przekonywali uczniów, dlaczego warto jeść różne kasze, sięgać po słodycze, ale tylko te z naturalnych składników i bez dodatku cukru oraz być aktywnym fizycznie. Warsztaty były doskonałą okazją, aby samodzielnie przygotować pyszne, zdrowe koktajle i sałatki ze świeżych warzyw.

[widgetkit id=479]