191128 szachy

191128 szachy

W dniach 9-16 listopada w Ustroniu odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów 2019 w Szachach. W zawodach, w grupie dziewcząt do lat trzynastu, wzięła udział nasza uczennica, Emilia Egeman, reprezentująca UKS Hetman Częstochowa. Turniej rozegrano na dystansie 9 rund, tempem 90 minut na zawodnika +30 sekund za każde posunięcie. Emilia rozegrała bardzo udane zawody. Z dorobkiem pięciu zwycięstw i dwóch remisów zajęła trzecie miejsce!

Uzyskała także normę na I kategorię szachową, normę na II klasę sportową oraz, co najważniejsze, prawo udziału w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach 2020.

Link do strony turnieju z wynikami:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_4506/

Gratulujemy Emilii i życzymy równie udanego startu w Finałach Mistrzostw Polski.