190401 eTwinning

W marcu nasza szkoła dołączyła do projektu etwinning, który jest częścią unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej. Ma służyć wspieraniu realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych. Nasi uczniowie, wraz z innymi uczniami szkół europejskich, będą brali udział w projekcie łączenia placówek w jedną wielką „rodzinę”. Celem europejskiej współpracy jest zachęcenie uczniów do zdobywania nowych doświadczeń. Tegoroczny projekt etwinning nosi nazwę European cookbook; podczas jego trwania nasi uczniowie przygotują tradycyjną potrawę rodzinną, a także nowe danie, którego przepis zdobędą od kraju partnerskiego. Projekt będzie jeszcze bardziej interesujący i ekscytujący z uwagi na fakt, że uczniowie wybiorą przepis „zawierający historię rodzinną”, zgłębiający tajniki uroczystości i tradycji naszego kraju. Każdemu przepisowi towarzyszyć będzie prezentacja tekstu, obrazu, wideo lub Powerpoint. Projekt będzie realizowany od kwietnia 2019 r. do grudnia 2019 r.
Koordynatorami wydarzenia są panie Małgorzata Janiszewska oraz Agnieszka Glenc, które będą współpracowały z grupą siedemnaściorga uczniów, a są to: Z. Kotas, Z. Majocha, N. Witowska, A. Kędziora, W. Burza, E.Egeman, A.Bąkiewicz, Z.Wojtkowiak, I.Okręglicka, P.Jackowska, M.Rytkowska, N.Trelowska, J.Nocuń, M. Mazurek, H. Kozak, H. Kulejewski, A. Prokop.