Dzień dobry. Good morning. Bonjour. Guten Tag. Buenos Dia. Boungiorn. Kalimera.

Dziś (20 października) spotkaliśmy się w sali gimnastycznej z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku przez Radę Europy w celu promowania nauczania i uczenia się języków obcych przy jednoczesnym pielęgnowaniu różnorodności kulturowej i językowej Europy. Promując ideę wielojęzycznej i wielokulturowej Europy, panie Anna Michalska, Iwona Nędzyńska-Mól i Barbara Trajdos zaprosiły wszystkie klasy do zaprezentowania wybranego kraju europejskiego. Było barwnie i kolorowo.

Między prezentacjami klas uczniowie śpiewali piosenki w języku włoskim, czeskim, angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Nie zabrakło także nagród. Za wszystkie wystąpienia uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Na koniec spotkania pani dyrektor podziękowała organizatorom, klasom i ich wychowawcom za wkład pracy włożony w przygotowanie się do uroczystości.

Druga część uroczystości, czyli degustacja tradycyjnych dla danego kraju potraw, odbyła się na pierwszym piętrze budynku szkolnego. Było apetycznie i aromatycznie…

Do zobaczenia. See you in a while. Au revoir. Adiós. Arrivederci. Auf Wiedersehen. Adio…

Język obcy ważna sprawa
angielski, niemiecki to dziś podstawa.
By z sąsiadem się dogadać,
trzeba mową jego władać.
Chcesz pojechać za granicę,
zwiedzać państwa, ich stolice?
Poznać Londyn, Paryż, Rzym
lub w wakacje odkryć Krym?
Gramatyka i wymowa,
wyrażenia, nowe słowa.
Nie trać czasu, ucz się pilnie,
wykorzystaj czas swój zwinnie.
Bo kto język obcy zna,
ten Europę w garści ma.
Jaki morał jest z wierszyka?
Warto uczyć się języka.

[widgetkit id=6]
[widgetkit id=7]
[widgetkit id=8]
[widgetkit id=9]