170202 ferie

170202 ferie

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli – pań: Ewy Krajewskiej i Moniki Itczak uczniowie naszej szkoły bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Zajęcia rozpoczęły się 16 stycznia, a zakończyły 20 stycznia. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Wszystkim dopisywał dobry humor, który nie opuszczał ich ani na moment. Czas spędzony z rówieśnikami pozostanie im długo w pamięci. Zorganizowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Naszą wspólną przygodę w pierwszym dniu otworzyła Pani Dyrektor Aleksandra Nocoń. Przywitała nas bardzo serdecznie, życząc udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Następnie młodzi uczestnicy ,,Ferii w mieście” zapoznali się z regulaminem oraz zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas wszystkich zajęć.
Dzieci doskonaliły swoją koordynację ruchową oraz zdolność koncentracji na czteropoziomowym labiryncie oraz na boisku do piłki nożnej w Fabryce Uśmiechu. Utratę energii uczestnicy uzupełniali słodkim poczęstunkiem oraz sokami. Potem pojechaliśmy do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli ,,WOM” na zajęcia „Ferie z Panem Kleksem” z edukacji czytelniczej i medialnej z elementami grywalizacji.
W drugim dniu uczniowie oglądali w kinie film pt. „Królowa Śniegu III. Ogień i lód”. Po filmie udaliśmy się na spacer, podziwiając świąteczny wystrój naszego miasta.
Podczas wycieczki do „Czarodziejskiej Zagrody” w Kuźnicy Starej uczestnicy zapoznawali się z projektowaniem i technikami modelowania z gliny, wykonując przeróżne figurki oraz świece z parafiny. Przez okna autokaru podziwialiśmy zimowy krajobraz Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.
Obserwację częstochowskiego rozgwieżdżonego nieba wolnego od „skażenia miejskim oświetleniem” oraz obserwację wszechświata dzieci poczyniły w Kinie Sferycznym – Planetarium IF AJD. W tym dniu przyjechały też do szkoły panie z Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które przeprowadziły pogadankę na temat segregacji odpadów. Później młodzi uczestnicy okazali się bardzo kreatywni w quizie na temat „Segregacji odpadów i ochrony środowiska”. Wszyscy otrzymali przeróżne gadżety.
W ostatnim dniu uczestnicy pobudzali swoją wyobraźnię oraz zdolności artystyczne w Multicentrum „Zodiak”. Dzieci podczas zajęć „Australijska przygoda” poznały świat przyrody Australii. Z klocków K’Next składały strusie emu, zaś w trakcie zajęć plastycznych wykonywały karnawałowe maski. Dużą ilość energii zużyły na zajęciach sportowych pod bacznym okiem opiekunów. W ramach tych zajęć były doskonalone techniki gier i zabaw zespołowych.
Na zakończenie „Ferii w mieście” Pani Dyrektor Nocoń podziękowała wszystkim za udział w zajęciach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, który będzie mu przypominał o wspólnie spędzonych chwilach …
Tegoroczne ferie organizowane w szkole były dla naszych dzieci czynnym odpoczynkiem i rozrywką. Spędziły go miło, kreatywnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Gorące podziękowania od rodziców oraz radość i zadowolenie na twarzach dzieci umocniły nas w przekonaniu, iż warto było podjąć trud tego przedsięwzięcia.

[widgetkit id=153]