W czwartek 11 lutego 2016r. zorganizowana została w naszej szkole prelekcja dla uczniów klas piątych i szóstych na temat „Przemoc i agresja w szkole i poza nią”. Funkcjonariusze: pan Tomasz Gajewski i pan Marcin Łapaj w bardzo ciekawy sposób, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i owczarka belgijskiego, przypomnieli wszystkim zasady związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz ochroną porządku publicznego. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość głębszego spojrzenia na kwestię przemocy i odpowiedzialności prawnej oraz zapoznania się z pracą Straży Miejskiej. Dużą atrakcją dla dzieci była obecność „nowego partnera” strażników- owczarka belgijskiego malinois, którego opiekunem jest p. Marcin Łapaj. Pies tej rasy charakteryzuje się bardzo dobrym węchem i pomaga funkcjonariuszom w poszukiwaniu narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych.