190617 nagrody prezydenta

190617 nagrody prezydenta

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

W dniu 7 czerwca miałam przyjemność uczestniczyć w uroczystej gali wręczenia nagród Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów zdolnych, która została zorganizowana w V Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Mam wielki zaszczyt poinformować, iż pięcioro uczniów naszej szkoły zostało uhonorowanych tą, jakże prestiżową, nagrodą. Są to:

  • Natalia Nawrocka z kl. VI,
  • Olga Kotusiewicz z kl. VIII,
  • Adam Wielgórka z kl. VIII,
  • Wiktoria Nadolska z kl. III gim.,
  • Jan Ochmański z kl. III gim.

Nagroda, w formie pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczniów częstochowskich szkół, przyznawana jest jako wyróżnienie dla tych, którzy mają znaczne osiągnięcia w nauce i są laureatami konkursów przedmiotowych, interdyscyplinarnych oraz olimpiad szczebla co najmniej wojewódzkiego. Nasi uczniowie otrzymali nagrody z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy pana Krzysztofa Matyjaszczyka.

Chwila wręczenia nagrody była bardzo podniosła, nie zabrakło też czasu dla fotoreporterów na pamiątkowe zdjęcie z panem Prezydentem.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu, a Rodzicom tak zdolnych i wspaniałych pociech!

[widgetkit id=451]