180702 zakonczenie gim

180702 zakonczenie gim

22 czerwca punktualnie o godzinie 9.00 zaczęła się miła sercu uczniów uroczystość: zakończenie roku szkolnego! Obecni byli: Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz uczniowie klas III i II Gimnazjum nr 14 wraz z Rodzicami, którzy zebrali się w sali gimnastycznej, aby podziękować nauczycielom za ich wysiłek, włożony w przekazanie wiedzy. Wszyscy obecni byli świadkami uroczystego przekazania sztandaru Gimnazjum. Po tej ceremonii poczty Szkoły Podstawowej nr 29 i Gimnazjum nr 14 opuściły salę, a Pani Wicedyrektor Iwona Nędzyńska-Mól przywitała zebranych. Po krótkim przemówieniu nastąpił moment wręczenia medali, które gimnazjaliści otrzymali po trzyletniej nauce – jeśli przez trzy lata kończyli rok szkolny ze świadectwem „z paskiem”, otrzymywali złoty medal, dwa świadectwa – srebrny, a jedno – brązowy. Medale, będące elementem tradycji szkoły, corocznie dla absolwentów finansuje Rada Rodziców. Tegorocznych, wyróżnionych medalami absolwentów, było aż 44!

Następnie wychowawcy klas II wręczyli nagrody książkowe uczniom, którzy ukończyli naukę ze średnią 4,75 i powyżej. Po części oficjalnej głos zabrali Milena Kluszewska i Jakub Walaszczyk, którzy w imieniu uczniów klas III podziękowali nauczycielom za ich trzyletnią pracę, której efektem są wyniki pozwalające gimnazjalistom na dostanie się do wymarzonych szkół średnich. Pojawiły się łzy wzruszenia, spotęgowane jeszcze przez piękną  piosenkę „Ostatnia klasa”, zaśpiewaną przez Gabrielę Borkowską i Zofię Milejską. Uczennica klasy II, Aleksandra Mielczarek, życzyła absolwentom szczęścia w nowych szkołach, wspaniałych nauczycieli i nowych przyjaciół, a także bardzo dobrych ocen, których otrzymaniu  miały sprzyjać długopisy – talizmany, prezent od uczniów klas II.

Po rozdaniu nagród Pani Wicedyrektor pożegnała wszystkich, życząc bezpiecznego wypoczynku na zasłużonych wakacjach, a uczniów wraz z wychowawcami i Rodzicami zaproszono do sal, gdzie nastąpiło rozdanie świadectw.

Uroczystość przygotowały: p. Renata Gajda, Iwona Knysak i Alina Witczak, dekoracje przygotowała p. B.Marks.

[widgetkit id=353]